گواهی ایزو ۹۰۰۱ معتبر و بین المللی ACS را ازما بخواهید

گواهینامه ISO 29001 و صنایع نفت و گاز
سپتامبر 5, 2023
گواهی نامه ISO 22000 معتبر بین المللی ACS
سپتامبر 11, 2023

گواهی ایزو ۹۰۰۱ معتبر و بین المللی ACS را ازما بخواهید | Ics ایران

گواهی ایزو ۹۰۰۱ نشان دهنده توانایی سازمان در تولید یکنواخت محصول در خدمات و تولیدات اطلاق می گردد. ایزو ۹۰۰۱ به عنوا ن استاندارد شناخته‌شده بین‌المللی برای سیستم‌های مدیریت کیفیت (QMS) تعریف شده ‌است. این استاندارد جامع ترین مدل تا سال ۲۰۱۵ برای استقرار یک سیستم مدیریت کیفیت است. جهت اخذ ایزو ۹۰۰۱ ( دریافت ایزو ۹۰۰۱ – صدور ایزو ۹۰۰۱ ) معتبر بین المللی و واقعی؛ ما در آ سی اس به نمایندگی نهاد بین المللی ACS W3 آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها می باشیم.

استاندارد ISO 9001 استانداردی جامع و عمومی برای تمامی شرکت ها ، سازمان ها و مراکزی است که به موضوع کیفیت توجه ویژه دارند و تولید یکنواخت محصول در خدمات و تولیدات برایشان مهم است. شرکت ها و مراکزی که موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ایزو ۹۰۰۱ از نهاد ACS W3 می شوند به مشتریان خود در سراسر دنیا اعلام می دارند که یک سیستم مدیریت کیفیت موثر و قابل اعتماد در آن سازمان فعال است. ایزو ۹۰۰۱ راهی سریع و آسان برای مصرف کنندگان بالقوه است که ببینند آیا شرکت شما وقت و تلاش خود را برای اطمینان از این که محصول یا خدماتی که ارائه می دهید، دارای کیفیت قابل قبول است یا خیر.

استاندارد ایزو ۹۰۰۱ از ساختار مشترک ارائه شده توسط Annex SL پیروی می کند. ISO 9001: 2015 با سایر سیستم های مدیریتی، مانند ISO 14001 سازگاری بیشتری دارد و باعث می شود که ادغام سیستم های مدیریتی موثرتر و کارآمدتر شود. استاندارد ISO 9001 بدین منظور تدوین شده است تا سازمان ها را از هر نوع و در هر اندازه ای که باشند در استقرار و اجرای مؤثر سیستم مدیریت کیفیت یاری دهند.

گواهینامه ایزو ( گواهینامه ISO) چیست ؟

گواهینامه ایزو ( گواهینامه ISO) مدرک و سندی است که نشانگر پیاده سازی موفق الزامات استاندارد ایزو در سازمان می باشد. به عنوان نمونه اگر شرکتی موفق به دریافت گواهینامه ۹۰۰۱ گردد به این معنی است که الزامات استاندارد ایزو ۹۰۰۱ به درستی در این سازمان عملیاتی شده و گواهینامه ای دال بر موفقیت در این موضوع به سازمان اعطاء گردیده است.

آخرین نسخه‌ی استاندارد ایزو ۹۰۰۱

نسخه فعلی این استاندارد، ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ است. استاندارد ISO 9001:2015 در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و جایگزین نسخه قبلی ایزو ۹۰۰۱:۲۰۰۸ شد. بازنگری به روز شده شامل بسیاری از فرایندهای تجدید نظر قبلی استاندارد با تمرکز بیشتر بر تفکر مبتنی بر ریسک و درک زمینه سازمان است. برای درک از این تغییر، یک تغییر ساختاری عمده از استاندارد ویرایش ۲۰۰۸ ایزو ۹۰۰۱ ایجاد شد. گفتنی است که بندهای اصلی استاندارد  نسخه های ۲۰۱۵ و ۲۰۰۸ متفاوت است.

آیا دریافت گواهینامه ISO 9001 به معنی ارائه‌ی محصولات و خدمات با کیفیت بسیار بالا است؟

ذکر این نکته بسیار مهم و حیاتی است که استاندارد ISO 9001 یک سیستم مدیریت کیفیت جامع بوده که تمامی فرایندهای سازمان از ابتدا تا انتها تحت کنترل و پایش قرار می دهد به عنوان مثال یک شرکت تولید کننده چیپس سیب زمینی مانند مزمز که گواهینامه ISO 9001 را از ACS W3 اخذ نموده ؛ چیپس تولیدی روزانه اش مزه متفاوتی از لحاظ میزان نمک، روغن، مواد اولیه و میزان پخت نداشته و تمامی فرایندها از خرید مواد اولیه تا فرایند تولید و بسته بندی بر اساس دستورالعمل های تعریف شده، تایید شده و مشخص صورت می گیرد و در صورتی که نیاز به بهبود در فرایندها باشد پیش از هر اقدامی دستورالعمل های قدیمی مورد ویرایش قرار گرفته و دستورالعمل و روش اجرایی های جدید مورد تایید ، تصویب و اجرا قرار می گیرند.

لذا داشتن و اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ در وهله ی اول موجب ایجاد ساماندهی سیستم کیفی در روند تولیدات یا خدمات شده و مانع از انجام سلیقه ای در امور می شود. همچنین با توجه به اینکه در گواهینامه ISO 9001 به موضوع بهبود مستمر توجه جدی شده از واحدهای صنعتی یا مراکز خدماتی دارنده این استاندارد انتظار می رود که طی برنامه ای منظم کیفیت محصولات خود را نیز ارتقا بخشند. در ورژن و ویرایش جدید گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ که به ISO 9001 : 2015 شناخته می شود به بحث مدیریت ریسک نیز توجه ویژه شده و می بایست در تمامی فرایندهای سازمانی به بحث ریسک توجه نمود.

لزوم اخذ گواهینامه ISO 9001 و ارتباط با سایر استانداردها

امروزه استاندارد ISO 9001 (سیستم مدیریت کیفیت) نیاز بسیاری از شرکت ها،سازمان‌ها و سایر بنگاه های اقتصادی می باشد و اهمیت این استاندارد بسیار تامل برانگیز است و به عبارتی یکی از شاخصه‌های استاندارسازی نحوه مدیریت سازمان‌ها در سطح جهانی می‌باشد. اجرای الزامات سیستم مدیریت کیفیت استاندارد ایزو ۹۰۰۱ در هر سازمانی ، توانایی آن سازمان را در ارائه محصولات و خدماتی که دلخواه مشتری باشد ، برآورده می کند و هدف اصلی از استقرار این سیستم ، افزایش رضایت مشتریان از طریق بهبود کیفیت خدمات و تولیدات است.

بدیهی است که برای راهبری و اداره موفق یک سازمان باید آن را به گونه ای نظام مند و شفاف هدایت ، کنترل و مدیریت کرد. این موفقیت می تواند در پرتو استقرار و برقرار نگهداشتن سیستم مدیریتی باشد که برای بهبود پیوسته سازمان طراحی شده است و در عین حال به نیازهای مشتریان درون سازمانی و برون سازمانی توجه ویژه می کند.

استقرار استاندارد ایزو ۹۰۰۱

برای استقرار سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد ایزو ۹۰۰۱ باید وضعیت موجود ، نقاط ضعف ، نقاط قوت و تطابق سازمانی را شناسایی و با این استاندارد بررسی و مقایسه کرد. ممکن است سازمان ها به این نتیجه برسند که بسیاری از نیازمندی های موجود در استاندارد ISO 9001 را در حال حاضر رعایت می کنند ، ولی چگونگی آنها ثبت نشده است. استاندارد ISO 9001 تأکید می کند که یک سازمان به تعیین، اجرا، مدیریت، بهبود مستمر و اثر بخشی فرایندهایی که در سیستم مدیریت کیفیت مورد نیاز است ، اهمیت می دهد و تأثیر متقابل این فرایندها را به منظور به دست آوردن اهداف سازمانی مدیریت می کند.

اخذ ایزو ۹۰۰۱ – صدور ایزو ۹۰۰۱ – دریافت ایزو ۹۰۰۱

جهت اخذ ایزو ۹۰۰۱ بین المللی و واقعی ( دریافت ایزو ۹۰۰۱ – صدور ایزو ۹۰۰۱ ) می توانید از طریق ACS W3 اقدام نمایید. ACS W3 برترین مرکز جهت اخذ ایزو ۹۰۰۱ ( دریافت ایزو ۹۰۰۱ – صدور ایزو ۹۰۰۱ ) در کشور با اعتبار IAF-IASمی باشد. برای اخذ ایزو ۹۰۰۱ ( دریافت ایزو ۹۰۰۱ – صدور ایزو ۹۰۰۱ ) از طریق تماس با دفتر ما در تهران با شماره ۲۲۲۰۰۵۰۰ درخواست گواهینامه خود را اعلام نمایید همچنین می توانید برای اخذ ایزو ۹۰۰۱ ( دریافت ایزو ۹۰۰۱ – صدور ایزو ۹۰۰۱ ) از طریق واتس اپ ۰۹۱۲۱۳۹۲۸۸۴ درخواست خود را به صورت سریع ثبت کنید. کلیه گواهینامه های صادره توسط ACS W3 تحت اعتبار نهاد های جهانی IAF صادر می گردند.

مراحل اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ چیست؟

مراحل اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ شامل دو مرحله اصلی : ۱- آموزش الزامات ایزو ۹۰۰۱ (استاندارد مدیریت کیفیت) ۲- ممیزی و صدور گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ می باشد.اخذ ایزو ۹۰۰۱ مشروط به اینکه الزامات استاندارد مورد نظر در سازمان مشهود شوند و صدور گواهینامه ایزو نیز از مراجع صدور معتبر تحت اعتبار IAF صورت پذیرد شدنی است. گرفتن فوری ایزو نباید منجر به عدم شهود سیستم مدیریتی گردد.

سیستم مدیریت کیفیت چیست

سیستم مدیریت کیفیت، که به عنوان QMS شناخته می‌شود، سیستمی است که تلاش می‌کند تا سیاست‌ها و رویه‌های مختلف را ثبت کند و از کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده به مشتریان اطمینان حاصل کند. این سیستم به افزایش رضایت مشتری و تجارت آینده کمک کرده و شرکت را در بلندمدت موفق نگه می‌دارد. QMS علاوه بر بهبود رضایت مشتری، می‌تواند به شرکت کمک کند تا سیاست‌های مربوط به کنترل کیفیت و فرایندهای استاندارد را ایجاد کند، کارکنان جدید را برای پشتیبانی لازم از مشتری آموزش دهد و کارکنان را تشویق به کار کند. بدون سیستم مدیریت کیفیت، برخی از کسب‌وکارها ممکن است برای نظارت بر پیشرفت میزان رضایت مشتری خود مشکل پیدا کنند یا درک موانعی که کسب‌وکار را از ایجاد شفافیت و اعتماد لازم بین مشتری و شرکت باز می‌دارد، چالش‌برانگیز باشد.

تفاوت بین ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ چیست؟

ایزو ۹۰۰۱ به کسب‌وکار کمک می‌کند تا کارایی و اثربخشی سیستم مدیریت کیفیت (QMS) خود را مشخص کند و ایزو ۱۴۰۰۱ به شرکت‌ها کمک می‌کند تا یک سیستم مدیریت زیست محیطی (EMS) منسجم را به تصویر بکشند. هر دو QMS و EMS برای هر شرکت یا سازمانی که به دنبال موفقیت است ضروری است.

الزامات لازم برای اخذ ایزو ۹۰۰۱

هر شرکتی که به دنبال دریافت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ است، باید برخی الزامات را رعایت کند. شش حوزه وجود دارد که شرکت‌ها باید تلاش خود را روی آن متمرکز کنند. از جمله:

  1. مهارت‌های سازمانی و رهبری
  2. برنامه‌ریزی آینده برای بهبود این مهارت‌ها
  3. نحوه برنامه‌ریزی آن‌ها برای حمایت از کارکنان و مشتریان
  4. تنظیم عملکرد مدل کسب‌وکار با الزامات ایزو ۹۰۰۱
  5. نحوه برنامه‌ریزی برای ارزیابی عملکرد
  6. ایجاد اقداماتی برای بهبود کلی

اگر شرکتی مایل به اجرای این اقدامات مختلف باشد، می‌تواند نسبت به اخذ ایزو ۹۰۰۱ اقدام کند.

نحوه پیاده‌سازی ایزو ۹۰۰۱

دریافت ایزو ۹۰۰۱ مستلزم تلاش جهت ایجاد بهبود در تمام زمینه‌های یک کسب‌وکار است، اما این بدان معنا نیست که تلاش‌های جزئی نتیجه نمی‌دهد. به طور خلاصه، چهار مرحله اساسی برای کسانی که علاقه‌مند به دریافت این گواهینامه هستند وجود دارد؛ شامل آموزش الزامات استاندارد ۹۰۰۱ ISO ؛ اجرا و مستندسازی این مقررات؛ ممیزی استاندارد توسط سر ممیزین بین المللی ACS W3 و در نهایت دریافت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ از ACS W3 .

با آموزش ایزو ۹۰۰۱ می توان به گواهی ایزو ۹۰۰۱ و با رویکرد مدیریت کیفیت؛ گواهی ایزو ۹۰۰۱ را از ACS W3 با اعتبار از IAS-IAF اخذ نمایید.

ادامه مقاله در : ایزو ۹۰۰۱، گواهی ایزو؛ آموزش ایزو؛ (icsiran.com)

دیدگاه ها بسته شده است