گواهینامه ISO 22000 از ACS Canada چیست ؟

اعتبار بخشی گزارش پایداری Accreditation for Sustainability Reporting
سپتامبر 29, 2023
گواهینامه ایزو۲۲۰۰۰ معتبر و قابل ردیابی بین المللی چیست؟
سپتامبر 30, 2023

گواهینامه ISO 22000 از ACS Canada چیست ؟ | Ics ایران

ایزو ۲۲۰۰۰ استاندارد ایمنی مواد غذایی می باشد که توسط سازمان بین المللی ایزو تعیین و به وجود آمده است. گواهینامه ISO 22000 به منظور هماهنگی در مقیاس جهانی برای مدیریت ایمنی مواد غذایی در مشاغلی که درون زنجیره غذایی فعالیت دارند تدوین شده است. ایزو ۲۲۰۰۰ با ترکیب عناصر اصلی PDCAو HACCP چهارچوبی موثر برای توسعه، اجرا، نظارت و بهبود مستمر سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی فراهم می کند.

ISO 22000 برای سازمان هایی در نظر گرفته شده که به دنبال ایجاد استاندارد های سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی (FSMS) و ایجاد یک سازمان متمرکز در عین حال یکپارچه هستند. این سیستم باعث می شود تا بتوانید به راحتی آنچه که قانون، شما را ملزم به انجام آن می کند را اجرا کنید و به همین دلیل نیز گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ را با نام ایمنی غذایی ایزو یا سیستم مدیریت ایمنی غذایی می شناسند.

گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰

گواهی ایزو ۲۲۰۰۰ کمک می کند تا :

  • به راحتی ایمنی غذا را فراهم کنید. 
  • ایمنی و سلامت زنجیره غذایی را فراهم کنید. 
  • مراحل از مزرعه و زمین های کشاورزی شروع کرده و استاندارد ها را به ترتیب اجرا کنید. 
  • موارد و شرایط خطرناک را ذکر کرده و برای بهبود سیستم بر آنها تاکید کنید. 
  • زنجیره تامین را استاندارد سازی کنید. 
  • استاندارد های HACCP را در سیستم اجرا کنید.
  • استراتژی برای تجارت مواد غذایی خود تدوین کنید.
  • قابلیت ردیابی مواد غذایی در این سیستم وجود دارد.

گواهی ISO 22000 می تواند خصوصیات و ویژگی های بسیاری را برای کسب و کار هایی که در زنجیره غذایی فعالیت می کنند فراهم آورد و به همین دلیل نیز برای توسعه کسب و کار گزینه ایده عالی به شما می رود تا بتوانید با استفاده از آن فعالیت های خود را زیر نظر یک استاندارد بین المللی انجام دهید.

مزایای گواهینامه ISO 22000- صدور ایزو ۲۲۰۰۰

زمان بررسی را به حداقل می رساند : گواهینامه ISO 22000 کمک می کند تا زمان بررسی نقص ایمنی مواد غذایی را کاهش دهید.

رضایت مشتری : گواهینامه ISO 22000 محصولاتی را ارائه می دهد که به طور مداوم نیازهای مشتری را براورده می کند و به راحتی رضایت مشتری را به دست می آورد.

شناخت شدن گواهینامه ISO 22000 به عنوان تامین کننده معتبر : صدور مدرک ایزو ۲۲۰۰۰ باعث می شود تا شما در سطح بین المللی شناخته شوید و به راحتی در تمامی مراحل تامین غذایی در سازمان های مختلف پذیرفته شوید.

اثبات اعتبار تجاری گواهینامه ISO 22000: با دریافت گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ که یک استاندارد جهانی شناخته شده است، می توانید کیفیت و اعتبار محصولات خود را به مشتریان ثابت کنید.

اجرای الزامات قانونی : با اجرای این استاندارد به راحتی الزامات قانونی را نیز در سیستم تامین خود اجرا خواهید کرد.

قدرت رقابت بیشتر : با توجه به اینکه راه تجارت به صورت بین المللی برای شما هموار تر می شود به راحتی می توانید از رقیبان خود پیشی بگیرید.

به طور کلی از نظر بسیاری از مدیران فعال در زمینه های غذایی، مدرک ISO 22000 ، گزینه ایده عالی برای پاسخگویی به شرایط مختلف می باشد که پتانسلی رونق بخشیدن به کسب و کار شما را دارد.

HACCP

کسب و کار های مناسب دریافت گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰

گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ -گواهینامه ISO 22000 برای هر نوع کسب و کاری که در حوزه غذایی فعالیت دارد، با صرف نظر از اندازه سازمان و مجموعه مناسب می باشد. برخی از مجموعه هایی که می توانند ISO 22000 را دریافت کنند، عبارتند از : تولید کنندگان خوراک، تولید کنندگان مواد اولیه صنعت غذایی و تولید کنندگان مواد غذایی. البته تمام زنجیره غذایی از اپراتور های حمل و نقل تا پیمان کار ها و خرده فروش ها می توانند گواهی ایزو ۲۲۰۰۰ را دریافت کنند.

همچنین ممکن است این استاندارد برای سازمان های تولید کننده تجهیزات تولید مواد غذایی، مواد بسته بندی، مواد تمیز کننده و افزودنی ها نیز مناسب باشد. به صورت خلاصه می توان گفت برای در هر مجموعه ای که محصول آنها با صنایع غذایی و زنجیره غذایی در ارتباط باشد، می توان گواهینامه ISO 22000 را اجرا کرد . 

اجرای استاندارد ISO 22000

اجرای استانداردگواهینامه ISO 22000- گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ یک رویکرد فعال سیستماتیک و منطقی برای رفع مشکلات و بهبود سیستم ایمنی غذا می باشد. ساختار این استاندار بسیار شبیه به استاندارد های دیگر سازمان ایزو مانند ایزو ۱۰۰۰۴ و ایزو ۱۰۰۰۲ می باشد. این سیستم رویکرد مشترک، (گواهی ایزو ۲۲۰۰۰) سازمان ها را قادر به اجرای یک مدیریت واحد می کند. (مانند استانداردهای ISO 9001 – ISO 27001 – ISO 45001 – ISO 22301)

مدرک ایزو ۲۲۰۰۰ با حداقل رساندن خطرات اصلی غذایی، شفافیت در سیستم شما ایجاد می کند و از این طریق نیز امنیت بیشتری برای مشتری تامین می شود و در نهایت می توان رضایتمندی مشتری را افزایش داد.

دریافت گواهینامه ISO 22000 – گواهی ایزو ۲۲۰۰۰

برای صدور گواهینامه ISO 22000 ، می توانید باACS در ارتباط باشید تا مراحل را به صورت کامل برای شما شرح دهند. اما به طور کلی برای اخذ ایزو ۲۲۰۰۰ باید ابتدا شرایط GMP اماده شود.با ما با شماره ۲۲۲۰۰۵۰۰ تماس بگیرید.

برای اطلاع بیشتر از سایر گواهی نامه های قابل حصول در صنعت غذا و خوراک دام وطیور و PET FOOD اینجا را کلیک کنید: گواهی ایزو ۲۲۰۰۰، گواهی HACCP، گواهی GMP (icsiran.com)

دیدگاه ها بسته شده است