آموزش طراحی GMP صنایع غذایی

ما با تجربه ۲۴ساله خود در آموزش  طراحی GMP؛ کدکس طراحی در صنعت غذای کشور و تجربه ارزیابی و ممیزی صدها شرکت ایرانی،خدمات ویژه ای به متقاضیان در آموزش طراحی و ساخت های صنعتی، غذایی بر مبنای کدکس Codex ،  ارائه می نماییم.

آموزش GMPو صدور گواهی GMP صنایع غذایی با مقایسه با استاندارد کدکس CXC RCP1  تجدید نظر شده سال ۲۰۲۰ میلادی کدکس-FAO و در برخی موارد الزامات خاص کانادا و اتحادیه اروپا نیز مورد ممیزی قرار می گیرد.در اتحادیه اروپا (EU)، استاندارد GMP غذایی توسط مقررات بهداشت مواد غذایی شماره EC 852/2004 مورد ممیزی قرار می گیرد. این مقررات الزامات بهداشتی عمومی را برای شرکتهای مواد غذایی (FBOs) در سراسر زنجیره تامین مواد غذایی، از جمله تولید، پردازش و توزیع مواد غذایی تعیین می‌کند. در ایالات متحده، استاندارد GMP در صنایع غذایی در درجه اول توسط سازمان غذا و دارو (FDA) ایجاد شده است. سازمان غذا و داروی آمریکا مقرراتی را تدوین کرده است که به عنوان مقررات جاری عملکرد خوب تولید (CGMP) برای مواد غذایی شناخته می شود.مقررات CGMP FDA که در ۲۱ CFR قسمت ۱۱۷ یافت می شود، مجموعه ای از الزامات و دستورالعمل ها را برای تولیدکنندگان مواد غذایی ارائه می کند تا از ایمنی و کیفیت محصولات خود اطمینان حاصل کنند. ACS کانادا برای ارزیابی GMP چک لیستهای مخصوص خود را دارد که این مقررات جنبه های مختلف تولید مواد غذایی را شامل می شود، از جمله: پرسنل: ایجاد صلاحیت ها و برنامه های آموزشی برای پرسنل تولید، فرآوری، بسته بندی یا نگهداری مواد غذایی به منظور اطمینان از داشتن دانش و مهارت های لازم برای انجام وظایف خود و بهداشت فردی ؛ کارخانه و محوطه: حصول اطمینان از اینکه مراکز غذایی به گونه ای قرار گرفته، طراحی، ساخته و نگهداری می شوند که از آلودگی مواد غذایی جلوگیری کرده و امکان نظافت و نگهداری مناسب را فراهم کند؛ عملیات بهداشتی: ایجاد رویه ها و شیوه ها برای حفظ پاکیزگی در محیط تولید، از جمله نظافت و ضدعفونی مناسب تجهیزات و ظروف، جلوگیری از آلودگی متقاطع و کنترل موثر آفات؛ تجهیزات و ظروف: اطمینان از طراحی، ساخت و نگهداری تجهیزات و ظروف مورد استفاده در تولید مواد غذایی برای جلوگیری از آلودگی و تسهیل تمیز کردن مناسب.؛ فرآیندها و کنترل ها: اجرای کنترل ها و سیستم های نظارتی برای جلوگیری از آلودگی، اطمینان از برخورد صحیح با مواد، جلوگیری از تماس متقابل آلرژن، کنترل دما و رسیدگی به سایر عوامل حیاتی برای جلوگیری از خطرات ایمنی مواد غذایی؛ انبارداری و توزیع: ایجاد شیوه هایی برای نگهداری، حمل و نقل و توزیع مناسب مواد غذایی برای جلوگیری از آلودگی، خراب شدن یا سایر اثرات نامطلوب؛ نگهداری سوابق پایش: نگهداری سوابق مناسب مربوط به تولید مواد غذایی، از جمله رویه های کتبی، نتایج پایش، اقدامات اصلاحی، و فعالیت های صحه گذاری و فراخوان.

مهمترین دلیل ایجاد این خدمات آموزش طراحی GMP کدکس طراحی عبارتست از:

– جلوگیری از دوباره کاری و تحمیل هزینه های فراوان به صاحبان و مالکان پروژه ها.تقریبا مالک یا صاحب پروژه ای یافت نمی شود که از مشکلات طراحی و ساخت مجموعه خود، شکایت نداشته باشد.

– ایجاد ارتباط فنی مناسب بین استاندارد ها و الزامات ساخت در هر صنعت با استاندارد های ساختمانی.

– هر محصول استاندارد شرایط خاص تولید خود را دارد و ما ارتباط طراحی و ساخت با این استاندارد های فنی بین المللی و ملی را برقرار می کنیم.

– ایجاد سیستم نظارتی دائمی بر طراحی و ساخت منطبق با استاندارد های کاری.

در صورت نیاز به استفاده از خدمات آموزشی با شماره ۲۲۲۰۰۵۰۰ در تهران تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر از GMP اینجا کلیک کنید:آموزش GMP؛ گواهی GMP (icsiran.com)

برای اطلاع از سایر گواهی نامه های صنایع غذایی اینجا کلیک کنید:گواهی ایزو ۲۲۰۰۰، گواهی HACCP، گواهی GMP (icsiran.com)

برای اطلاع از سایر گواهی نامه های صنایع آرایشی و بهداشتی اینجا کلیک کنید:ایزو آرایشی؛ گواهی ایزو؛ آموزش ایزو (icsiran.com)