گواهی IPM مدیریت تلفیقی آفات

آ سی اس خدمات آموزش IPM ؛ گواهی IPM را ارائه می نماید. گواهی IPM از نهاد صدور گواهی ACS کانادا صادر می گردد

IPM مخفف مدیریت تلفیقی آفات است که رویکردی برای مدیریت آفات (از جمله حشرات، علف های هرز و بیماری ها) در کشاورزی است که هدف آن به حداقل رساندن آسیب های اقتصادی و زیست محیطی است. اصل اساسی IPM استفاده از ترکیبی از روش‌های مختلف کنترل آفات است که از نظر زیست‌محیطی مؤثر و پایدار هستند و در عین حال استفاده از آفت‌کش‌ها را به حداقل می‌رسانند.

مزایای IPM برای مزارع عبارتند از:

۱٫ کاهش استفاده از آفت کش ها: IPM شامل استفاده از ترکیبی از روش های بیولوژیکی، فرهنگی و فیزیکی برای کنترل آفات است. این امر می‌تواند نیاز به آفت‌کش‌های شیمیایی را که می‌تواند گران و بالقوه برای محیط زیست و سلامت انسان مضر باشد، کاهش دهد.

۲٫ بهبود عملکرد محصول: با استفاده از روش های مختلف برای کنترل آفات، IPM می توان به محافظت از محصولات در برابر آسیب و بهبود عملکرد کلی کمک کرد.

۳٫ هزینه های تولید کمتر: IPM می تواند با استفاده از روش های پایدارتر و مقرون به صرفه تر، مانند تناوب زراعی و مکانیزم­های کنترل طبیعی و یا غیرشیمیایی آفات، به کاهش هزینه های مربوط به کنترل آفات کمک کند.

۴٫ نظارت بهتر محیط زیست: با کاهش استفاده از آفت کش ها، IPM می تواند به حفاظت از محیط زیست و ترویج کشاورزی پایدار کمک کند.

به طور کلی، IPM یک رویکرد جامع برای مدیریت آفات است که می تواند به کشاورزان در بهبود عملکرد محصول، کاهش هزینه های تولید و حفاظت از محیط زیست کمک کند.

برای دریافت گواهینامه IPM (مدیریت آفات) کشاورزی، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. با دفتر ما تماس بگیرید و در برنامه صدور گواهینامه IPM ثبت نام کنید.

۲. در  کارگاه آموزشی IPM ما شرکت کنید تا با اصول و شیوه های IPM آشنا شوید. این برنامه ها ممکن است به صورت آنلاین یا حضوری در دفتر ما ارائه شوند. برای آزمون سطح دانش خود در مورد IPM در امتحان ما شرکت کنید و پس از قبولی در آزمون، گواهی IPM خود را از نهاد صدور گواهی بین المللی ACSدریافت خواهید کرد.

۳. بررسی درخواست و اسناد: سازمان صدور گواهینامه ACS درخواست مزرعه و اسناد مربوط به IPM را بررسی می کند تا اطمینان حاصل شودکه فارم شرایط لازم برای صدور گواهینامه را برآورده می کند.

۴. جلسه قبل از بازرسی: یک جلسه قبل از بازرسی ممکن است برای بحث در مورد دامنه و اهداف ممیزی، فرآیند بازرسی و هر گونه نگرانی یا سؤال خاصی که ممکن است مزرعه داشته باشد برگزار شود.

۵. بازرسی در محل: سازمان صدور گواهینامهACS یک بازرسی در محل از مزرعه انجام می دهد تا تأیید کند که اقدامات IPM به صورت مستند اجرا می شود، و هر بخشی ای را که با آن مطابقت ندارد شناسایی کند.

۶. نمونه برداری و آزمایش: ما نمونه هایی از خاک، آب، بافت گیاهی یا سایر مواد را برای تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی جمع آوری کنیم  تا تأیید کند که مزرعه الزامات مربوط به IPM را برآورده می کند.

۷. گزارش و اقدام اصلاحی: سازمان صدور گواهینامه ACS گزارشی از یافته ها، از جمله هرگونه عدم انطباق، ارائه می کند و اقدامات اصلاحی مورد نیاز برای صدور گواهی IPM را مشخص می کند. مزرعه باید هرگونه عدم انطباق شناسایی شده را بررسی کند و شواهدی مبنی بر اقدامات اصلاحی را برای بررسی به ACS ارائه کند.

۸. تصمیم صدور گواهینامهIPM : بر اساس نتایج بازرسی و هرگونه اقدام اصلاحی انجام شده توسط مزرعه، مرجع صدور گواهینامه تصمیمی برای صدور گواهینامه اتخاذ می کند. اگر مزرعه شرایط لازم برای گواهینامه IPM را داشته باشد، سازمان صدور گواهینامهACS Canada گواهی IPM را صادر می نماید.

۹.فرآیند صدور گواهینامه ACS Canada برای IPM  شامل نظارت و بازرسی مداوم برای اطمینان از تطابق مداوم با استانداردهای IPM می گردد.

در صورت نیاز به آموزش و یا صدور گواهینامه IPM با ما با شماره ۲۲۲۰۰۵۰۰ در تهران تماس بگیرید.

برای اطلاع از گواهی نامه های کشاورزی و ارگانیک اینجا کلیک کنید:گواهی ارگانیک، گواهی نامه GAP، گواهی نامه GACP، گواهی نامه Non-GMO (icsiran.com)

برای اطلاع از سایر گواهی نامه های صنایع غذایی اینجا کلیک کنید:گواهی ایزو ۲۲۰۰۰، گواهی HACCP، گواهی GMP (icsiran.com)