گواهی FSC اپروال مدیریت جنگل

آ سی اس خدمات گواهی FSC اپروال مدیریت جنگل را به سازمان ها و‌موسسات ایرانی ارائه می نماید. گواهی FSC اپروال مدیریت جنگل از نهاد صدور گواهی ACS کانادا صادر می گردد.هدف از استانداردFSC؛ توسعه، حمایت و ترویج استانداردهای بین المللی، ملی و استانی در راستای ترویج حمایت از محیط زیست، رعایت حقوق بهره برداران و برداشت اقتصادی قابل دوام است که در سالیان اخیر با توجه به اهمیت این موضوع و تاثیرات منفی و بروز مشکلات زیست محیطی حاصل از فعالیتهای صنعتی مورد توجه جدی سازمانهای بین المللی قرار گرفته است. مجموعه های دارای این استاندارد از مزایای رقابتی نسبت به سایر رقبا و جلب اطمینان مشتریان و همچنین مزیت هماهنگی با قوانین ملی و بین المللی برخوردار می‌باشند.

شرکت ها به دلایل متعددی برای صدور گواهینامه شورای نظارت بر جنگل (FSC) انتخاب می کنند. گواهی FSC تأیید مستقلی را ارائه می دهد که شیوه های مدیریت جنگل این شرکت با استانداردهای دقیق زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی مطابقت دارد. با دریافت گواهی FSC، شرکت ها تعهد خود را به مدیریت مسئولانه جنگل و تامین منابع پایدار محصولات جنگلی نشان می دهند.

اپروال FSC  برای چه کسانی کاربرد دارد؟

مالکان و مدیران جنگل: مالکان و مدیران جنگل، خواه خصوصی، متعلق به جامعه یا نهادهای دولتی باشند، می توانند برای نشان دادن شیوه های مدیریت جنگل مسئولانه خود، برای گواهی FSC درخواست دهند. این شامل برداشت پایدار، حفاظت از تنوع زیستی، حفاظت از خدمات اکوسیستم، و پایبندی به حقوق اجتماعی و کار است.

شرکت‌های برداشت چوب‌ : شرکت‌هایی که در فعالیت‌های چوب‌برداری و برداشت فعالیت می‌کنند، می‌توانند برای نشان دادن تعهد خود به شیوه‌های پایدار و مسئولانه، به دنبال گواهی FSC باشند. این شامل رعایت مقررات زیست محیطی، به حداقل رساندن تأثیر بر اکوسیستم های جنگلی، و ارتقای رفاه کارگران است.

تولیدکنندگان محصولات جنگلی: شرکت هایی که در زمینه پردازش و تولید محصولات جنگلی مانند چوب، کاغذ، مبلمان یا بسته بندی فعالیت دارند، می توانند برای دریافت گواهی FSC اقدام کنند. این گواهی به مشتریان اطمینان می‌دهد که محصولاتی که خریداری می‌کنند از جنگل‌هایی با مدیریت مسئولانه می‌آیند و معیارهای سخت‌گیرانه زیست‌محیطی و اجتماعی را برآورده می‌کنند.

خرده فروشان و برندها: خرده فروشان و برندهایی که محصولات جنگلی را می فروشند می توانند برای زنجیره تامین خود به دنبال گواهی FSC باشند تا اطمینان حاصل کنند که محصولاتی که ارائه می دهند از جنگل هایی با مدیریت پایدار تامین می شود. گواهی FSC شفافیت و مسئولیت پذیری را فراهم می کند و به آنها کمک می کند تا تقاضای مصرف کنندگان را برای محصولات دارای مسئولیت زیست محیطی و اجتماعی برآورده کنند.

سازمان‌های غیرانتفاعی (NGOs): سازمان‌های غیردولتی که در زمینه حفاظت از محیط‌زیست، یا عدالت اجتماعی کار می‌کنند، می‌توانند برای فعالیت‌های مدیریت جنگل خود یا حمایت و ترویج شیوه‌های جنگلداری مسئولانه، برای گواهی FSC درخواست دهند.

موارد ذیل ازجمله الزامات سیستم FSC می‌باشد:

-رعایت قوانین و اصول ملی؛

-بررسی طرح مدیریت منطقه مورد بهره برداری؛

-بررسی شرایط در نظر گرفته شده برای رعایت حقوق مردم بومی؛

-بررسی شرایط کارکنان و کارگران از نظر حقوق، آموزش؛

-بررسی روش های بهره برداری از جنگل؛

-بررسی اثرات زیست محیطی بهره برداری؛

-بررسی طرح  مدیریت و شیوه اجرایی در منطقه مورد بهره برداری؛

-بررسی نحوه نظارت، پایش و ارزیابی شرایط منطقه مورد بهره برداری؛

بررسی روش‌های نگهداری و حفاظت از جنگل؛

-بررسی روش های احیاء جنگل.

مزایای کلی استقرار سیستم FSC

بهبود مدیریت جنگل؛ ترویج بالاترین و بهترین روش استفاده از منابع جنگلی؛ کاهش آسیب به محیط زیست و تولید پسماند؛ اجتناب از برداشت بیش از حد؛ شفافیت فرایند ها و شاخص ها؛ ایجاد اطمینان و اعتماد در درون سازمان (رده های مدیریتی و کارکنان)؛ ایجاد اطمینان و اعتماد در برون سازمان (مشتری).

آ سی اس خدمات گواهی FSC اپروال مدیریت جنگل را به سازمان ها و‌موسسات ایرانی ارائه می نماید. گواهی FSC اپروال مدیریت جنگل از نهاد صدور گواهی ACS کانادا صادر می گردد.در صورت نیاز با دفتر این شرکت در تهران با شماره های ۲۲۲۰۰۵۰۰ تماس حاصل نمایید.

بیشتر بخوانید :گواهی FSC؛ آموزش FSC (icsiran.com)