گواهی محصول Type Approval

گواهی محصول Type Approval گواهینامه ای است که توسط نهادهای نظارتی یا نهاد های صدور گواهینامه صادر می شوند تا تأیید نمایند که یک محصول یا نوع تجهیزات خاص با استانداردهای فنی خاص، الزامات ایمنی و مشخصات نظارتی مطابقت دارد. این گواهی‌ به‌عنوان مدرکی مبنی بر اینکه محصول یا تجهیزات مورد آزمون و ارزیابی انطباق قرار گرفته‌ و اطمینان حاصل می شود که معیارهای لازم را برآورده می‌نمایند.

گواهی محصول Type Approval معمولاً برای محصولات و تجهیزات مختلف قبل از فروش، واردات یا استفاده در یک حوزه خاص مورد نیاز است. الزامات خاص برای دریافت گواهینامه محصول Type Approval؛ بسته به کشور و نوع محصول یا تجهیزات متفاوت است. نمونه هایی از محصولاتی که اغلب به گواهینامه محصول Type Approval نیاز دارند عبارتند از:

۱. گواهی محصول/ گواهی مواد غذایی؛ گواهی کشاورزی: تمامی فاکتورهای حسی، ارگانولپتیک و چشائی در صنعت غذا و محصولات کشاورزی نیز جزء آزمون های قابل قبول مورد ارزیابی و صدور گواهی قرار می گیرد.

۲.گواهی محصول/ وسایل الکترونیکی و مخابراتی: تلفن‌های همراه، رادیو، تلویزیون، روترها و سایر دستگاه‌های ارتباطی بی‌سیم ممکن است برای اطمینان از انطباق با استانداردهای سازگاری الکترومغناطیسی (EMC) و مقررات فرکانس رادیویی (RF) به گواهی تایید نوع نیاز داشته باشند.

۳. گواهی محصول/ خودرو و تجهیزات حمل و نقل: وسایل نقلیه، اجزای خودرو، تایرها و سایر تجهیزات مربوط به حمل و نقل ممکن است برای اطمینان از انطباق با استانداردهای ایمنی، انتشار گازهای گلخانه ای و عملکرد به گواهینامه های تایید نوع نیاز داشته باشند.

۴. گواهی محصول/دستگاه‌های پزشکی: تجهیزات پزشکی، دستگاه‌های تشخیصی و ایمپلنت‌ها ممکن است برای نشان دادن انطباق با استانداردهای ایمنی، کیفیت و عملکرد در صنعت مراقبت‌های بهداشتی به گواهینامه محصول Type Approval نیاز داشته باشند.

۵. گواهی محصول /ماشین آلات و تجهیزات صنعتی: ماشین آلات سنگین، تجهیزات صنعتی و ماشین آلات مورد استفاده در بخش های خاص مانند ساخت و ساز، معدن یا تولید ممکن است برای اطمینان از انطباق با مقررات ایمنی، عملیاتی و زیست محیطی به گواهینامه محصول Type Approval نیاز داشته باشند.

فرآیند تأیید گواهینامه محصول Type Approvalمعمولاً شامل آزمون و ارزیابی محصول یا تجهیزات بر اساس مشخصات فنی و معیارهای عملکرد خاص است. هنگامی که محصول یا تجهیزات با موفقیت تمام الزامات را برآورده می کند، مرجع صدور گواهینامهACS گواهینامه محصول Type Approval صادر می کند که مطابقت آن را تأیید می کند و اجازه می دهد از لوگوی تعیین شده بر روی بسته بندی محصول استفاده شود.گواهینامه Type Approval از مرجع  ACSکانادا که عموماَ به مدت ۲ سال اعتبار دارد، صادر می شود و این مجوز را به تولید کننده می دهد که لوگوی ACS را به عنوان گواهی محصول بر روی محصولات درج نمایند.

در صورت نیاز به اخذ پیشنهاد و نحوه دریافت این گواهینامه شرح محصول و نمونه عکس محصول را ارسال تا حسب تعداد آزمون مورد نیاز، شرایط به شما اعلام گردد. برای اطلاع بیشتر از خدمات گواهی محصول ویژه صنایع نفت؛ گاز وپتروشیمی اینجا را کلیک کنید: گواهی نفت؛ گواهی گاز ؛ گواهی پتروشیمی (icsiran.com)