ثبت FDA- شرکتهای صنایع غذایی FFR

گواهینامه HSE معتبر ACS و ارزیابی ریسک
سپتامبر 6, 2014
گواهی GAP از نهاد صدور گواهی ACS Canada
سپتامبر 18, 2014

ثبت FDA- شرکتهای صنایع غذایی FFR | Ics ایران

Wood letter block in word FDA (abbreviation of food and drug administration) on artificial green grass background

ضروری است اطلاعات مهمی برای شرکتهای صنایع غذایی و صنایع تبدیلی ارائه شود.متاسفانه انتقال غلط یا ناکافی اطلاعات به این قشر و مدیران و صاحبان صنایع باعث سردرگمی و یا بعضا تصمیم گیری های منجر به خسارت مالی گردیده است. بعد از واقعه یازده سپتامبر و پیش بینی ادامه حملات تروریستی اینبار با مخاطره صنایع غذایی ، تصمیم گیری شد کلیه شرکتها و موسسات تولیدی ، خدماتی غذایی شناسایی شوند.در این راستا سازمان FDA امریکا موظف شد مشخصات شرکتها را شناسایی و به آنها کد ۱۱ رقمی اعطا نماید. این کد در سایت FDAثبت می شود .نکته مهم ثبت FDA این کد در FDA GOV.می باشد و در واقع FDA دولتی فقط وطیفه شناسایی و اعطا کد ۱۱رقمی را به عهده دارد.اولین مرحله در صادرات به امریکا این است که سازمان ها باید قبلا کد ۱۱ رقمی را دریافت کرده باشند.

 ثبت FDA تسهیلات غذایی (FFR) چیست ؟ و چرا سازمانهای تولیدی و خدماتی باید ثبت FDA شوند:

شرکت های مواد غذایی باید به چند دلیل، نام خود را در ثبت FDA تسهیلات غذایی (FFR) سازمان غذا و داروی ایالات متحده ثبت کنند:

۱-الزامات قانونی: طبق قانون نوسازی ایمنی مواد غذایی FDA (FSMA)، تأسیسات غذایی که در تولید، پردازش، بسته بندی یا نگهداری مواد غذایی برای مصرف در ایالات متحده فعالیت می کنند، ملزم به ثبت نام در FDA هستند. این شامل شرکت های داخلی و خارجی می شود. عدم ثبت یا به روز رسانی اطلاعات ثبت نام می تواند منجر به اقدامات قانونی یا مجازات شود.

۲-افزایش ایمنی مواد غذایی: ثبت شرکت های مواد غذایی به FDA در شناسایی و مکان یابی تأسیسات غذایی کمک می کند و به آنها امکان می دهد بازرسی ها را انجام دهند و به فوریت های ایمنی مواد غذایی واکنش سریع نشان دهند. شرکت های مواد غذایی با ثبت نام، به ایمنی کلی زنجیره تامین مواد غذایی کمک می کنند و به پیشگیری و رسیدگی به مسائل احتمالی مرتبط با آلودگی، فراخوان یا شیوع بیماری کمک می کنند.

۳-شفافیت زنجیره تامین: پایگاه داده FFR یک مخزن متمرکز از اطلاعات در مورد شرکت های مواد غذایی ثبت شده، مکان آنها و انواع محصولات غذایی که آنها را اداره می کنند، ارائه می دهد. این امر باعث افزایش شفافیت در صنایع غذایی می‌شود و مصرف‌کنندگان را قادر می‌سازد تا به اطلاعات مهم در مورد عملکرد و انطباق شرکت دسترسی پیدا کنند.

۴-اعلان‌های فراخوان: شرکت های مواد غذایی ثبت‌شده احتمال بیشتری دارد که اعلان‌های به موقع از FDA در مورد فراخوان یا سایر هشدارهای ایمنی دریافت کنند. آگاهی از مشکلات احتمالی در مراحل اولیه به شرکت های مواد غذایی اجازه می دهد تا اقدامات فوری انجام دهند، از ایمنی محصولات خود اطمینان حاصل کنند و آسیب احتمالی برای مصرف کنندگان را به حداقل برسانند.

۵-الزامات واردات و صادرات: بسیاری از کشورها به عنوان بخشی از مقررات واردات/صادرات خود به ثبت FDA نیاز دارند. با ثبت نام در FDA، شرکت های مواد غذایی می توانند این الزامات را برآورده کنند، تجارت بین المللی را تسهیل کرده و مطابقت با مقررات ایالات متحده را نشان دهند.

۶- اعتبار کسب و کار: ثبت FDA می تواند اعتبار و شهرت یک شرکت مواد غذایی را افزایش دهد، به ویژه زمانی که با شرکای تجاری، مشتریان و مصرف کنندگانی که برای ایمنی مواد غذایی و رعایت مقررات ارزش قائل هستند سروکار دارید. این نشان دهنده تعهد به پیروی از استانداردها و مقررات صنعت است که می تواند به جذب مشتریان بالقوه و ایجاد اعتماد کمک کند.

توجه به این نکته مهم است که ثبت‌نام تنها مرحله اولیه است و شرکت‌های مواد غذایی باید سایر مقررات و دستورالعمل‌های قابل اجرا FDA مربوط به ایمنی مواد غذایی، برچسب‌گذاری، شیوه‌های تولید خوب و موارد دیگر را نیز رعایت کنند.

برای اطلاع بیشتر  در مورد  خدمات FDA اینجا کلیک کنید: ثبت FDA؛ گواهی FDA (icsiran.com)

دیدگاه ها بسته شده است