گواهی GMP؛آموزش GMP

شرکت آ سی اس یکی از باسابقه ترین شرکت های آموزش GMP؛ صدور گواهی GMP از ACS Canada با ۲۶ سال تجربه در ایران می باشد.

معرفی GMP: مخفف Good Manufacturing Practice است. مجموعه ای از اصول و دستورالعمل هایی است که تولید محصولات ایمن، سازگار و باکیفیت را در صنایع مختلف از جمله داروسازی، مواد غذایی و آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی تضمین می کند. دستورالعمل‌های GMP برای اطمینان از اینکه فرآیندهای تولید به شیوه‌ای کنترل‌شده و سیستماتیک انجام می‌شوند تا از آلودگی، خطاها و انحرافاتی که می‌توانند ایمنی و کیفیت محصول را به خطر بیندازند، طراحی شده‌اند.

GMP صنایع غذایی:

آموزش GMPو یا صدور گواهی GMP صنایع غذایی با مقایسه با استاندارد کدکس CXC RCP1  تجدید نظر شده سال ۲۰۲۰ میلادی کدکس-FAO و در برخی موارد الزامات خاص کانادا و اتحادیه اروپا نیز مورد ممیزی قرار می گیرد.

GMP صنایع داروئی:

عموماَ مبنای آموزش GMPو یا صدور گواهی GMP در صنعت دارو، مقررات CFR سازمان غذا و داروی امریکا مورد استفاده قرار می گیرد و ممیزی این شرکت تمامی عناصر این استاندارد را مورد ممیزی قرار داده و گواهینامه صادره نیز با رجوع به مقررات CFR صادر می گردد. ده ها گواهینامه GMP دارویی در منطقه توسط سرممیزین این شرکت ارزیابی و صادر گردیده اند.

GMP آرایشی و بهداشتی:

عموماَ مبنای آموزش GMPو یا صدور گواهی GMP در صنایع آرایشی و بهداشتی استاندارد ایزو ۲۲۷۱۶ مورد استفاده قرار می گیرد و ممیزین این شرکت تمامی عناصر این استاندارد را مورد ممیزی قرارداده و گواهینامه صادره نیز با رجوع به مقررات بین المللی ایزو ۲۲۷۱۶ صادر می گردد.

GMP مکمل و غذاهای دام و طیور:

عموماَ الزامات GMP این صنعت با مقایسه با استاندارد مرجع GMP+FSA انگلستان و اتحادیه اروپا مورد آموزش GMPو یا صدور گواهی GMP قرار می گیرد. ممیزین این شرکت تمامی عناصر این استاندارد را مورد ممیزی قرارداده و گواهینامه صادره نیز در انطباق با  رجوع به مقررات بین المللی  Feed Safety Standard  صادر می شود.

اهداف GMP که در آموزش GMP؛ صدور گواهی GMP در نظر گرفته می شود:

۱- ایمنی محصول: GMP بر اطمینان از ایمن بودن محصولات برای مصرف کنندگان با اجرای اقداماتی برای جلوگیری از آلودگی، آلودگی متقابل و مخلوط کردن در طول تولید تمرکز دارد.

۲- کیفیت محصول: GMP تضمین می کند که محصولات به طور مداوم استانداردهای کیفیت تعیین شده، مشخصات، و الزامات نظارتی را برآورده می کنند. بر استفاده از فرآیندهای تایید شده، آزمایش های مناسب و مستندات برای حفظ کیفیت و یکپارچگی محصول تاکید دارد.

۳- کنترل فرآیند: GMP بر نیاز به کنترل های قوی فرآیند تاکید می کند تا اطمینان حاصل شود که فرآیندهای تولید به خوبی تعریف، کنترل و نظارت می شوند. این شامل کنترل مواد خام، تجهیزات، امکانات، پرسنل و شرایط محیطی است.

۴- مستندسازی و نگهداری سوابق: GMP مستلزم ایجاد و نگهداری اسناد و مدارک دقیق و دقیق است. این شامل رویه‌های عملیاتی استاندارد (SOP)، سوابق دسته‌ای، گزارش‌های تجهیزات، سوابق کنترل کیفیت و سوابق آموزشی است. مستندات شواهدی از انطباق ارائه می‌کند و ردیابی و پاسخگویی را تسهیل می‌کند.

۵- آموزش پرسنل و بهداشت: GMP بر اهمیت آموزش کارکنان برای اطمینان از داشتن دانش و مهارت های لازم برای اجرای مؤثر نقش های خود تأکید می کند. همچنین برای جلوگیری از آلودگی و آلودگی متقابل، اقدامات بهداشتی خوب را در بین پرسنل ترویج می کند.

۶- تسهیلات و تجهیزات: GMP استانداردهایی را برای طراحی، ساخت و نگهداری تاسیسات و تجهیزات مورد استفاده در فرآیندهای تولیدی تعیین می کند. این تضمین می کند که امکانات برای هدف مورد نظرشان مناسب است، محیطی تمیز و کنترل شده را فراهم می کند و حمل و نگهداری مناسب مواد را تسهیل می کند.

۷- کنترل و آزمایش کیفیت: GMP به اجرای اقدامات کنترل کیفیت از جمله نمونه برداری، آزمایش و تجزیه و تحلیل مواد خام، مواد در حال فرآیند و محصولات نهایی نیاز دارد. این اقدامات به تأیید کیفیت و یکپارچگی محصولات و شناسایی هرگونه انحراف که ممکن است نیاز به اقدامات اصلاحی داشته باشد کمک می کند.

۸- بهبود مستمر: GMP فرهنگ بهبود مستمر را با تشویق به ارزیابی و نظارت منظم بر فرآیندها، سیستم ها و محصولات ترویج می کند. بر نیاز به اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه برای رسیدگی به هر گونه مسائل یا خطرات شناسایی شده تاکید می کند.

به طور کلی آموزش GMP؛ صدور گواهی GMP؛چارچوبی را برای اطمینان از اینکه محصولات به شیوه ای سازگار، کنترل شده و متمرکز بر کیفیت تولید می شوند، فراهم می کند. رعایت دستورالعمل‌های GMP برای رعایت مقررات، برآورده کردن انتظارات مشتری و حفظ ایمنی و کیفیت محصولات در طول چرخه عمر محصول ضروری است.در صورت نیاز به آموزش GMPو یا صدور گواهی GMP با ما با شماره ۲۲۲۰۰۵۰۰ در تهران تماس بگیرید.

برای اطلاع از سایر گواهی نامه های صنایع غذایی اینجا کلیک کنید:گواهی ایزو ۲۲۰۰۰، گواهی HACCP، گواهی GMP (icsiran.com)

برای اطلاع از سایر گواهی نامه های آرایشی اینجا کلیک کنید:ایزو آرایشی؛ گواهی ایزو؛ آموزش ایزو (icsiran.com)

برای اطلاع از گواهی نامه های کشاورزی و ارگانیک اینجا کلیک کنید:گواهی ارگانیک، گواهی نامه GAP، گواهی نامه GACP، گواهی نامه Non-GMO (icsiran.com)