ایزو ۲۹۹۹۳سیستم مدیریت کیفیت آموزشی

ECO
گواهینامه هتل‌ سبز
اکتبر 21, 2015
استاندارد سیستم ایزو مدیریت انرژی
ایزو۵۰۰۰۱- بخش سوم
نوامبر 1, 2015

ایزو ۲۹۹۹۳سیستم مدیریت کیفیت آموزشی | Ics ایران

ایزو ۱۰۰۱۵

استاندارد معیار ارزیابی خود را میزان صلاحیت ارائه دهندگان خدمات آموزشی قرار می دهد

ایزو ۲۹۹۹۳ یک استاندارد بین المللی است که الزامات خدمات آموزشی (به غیر از آموزش های تحصیلی) را مشخص می کند. این استاندارد چارچوبی را برای سازمان‌هایی فراهم می‌کند که برنامه‌ها و خدمات آموزشی را ارائه می‌کنند، مانند موسسات آموزشی، مراکز مربیگری،آموزش فنی و حرفه‌ای؛ آموزش درون شرکتی و سایر مؤسسات آموزشی.با آموزش ایزو ۲۹۹۹۳ ؛ مراحل ممیزی ایزو برای دریافت گواهی سیستم مدیریت کیفیت آموزشی را سپری و از ACS کانادا گواهی ایزو ۲۹۹۹۳را اخذ نمایید.

این خدمات شامل تمامی خدمات آموزشی ارائه شده توسط یک ارائه دهنده خدمات یادگیری (LSP) است که خود فراگیران دریافت می کنند. ویژگی های کلیدی این نوع خدمات این است که اهداف یادگیری تعریف می شود و سپس خدمات ارزیابی می شوند و شامل تعامل با یادگیرنده می شوند. یادگیری می تواند حضوری، با واسطه فناوری یا ترکیبی از هر دو باشد. ایزو ۲۹۹۹۳برای مدارس، کالج ها و دانشگاه ها کاربرد ندارد.

الزامات اصلی ایزو ۲۹۹۹۳ به شرح زیر است:

۱- دامنه و کاربرد: استاندارد دامنه کاربرد خود را تعریف می کند که خدمات آموزشی ارائه شده توسط سازمان ها را پوشش می دهد. هم برای نهادهای دولتی و هم خصوصی که برنامه های آموزشی و آموزشی غیررسمی ارائه می دهند اعمال می شود.

۲- خدمات یادگیری: ایزو ۲۹۹۹۳ بر کیفیت خدمات آموزشی ارائه شده توسط سازمان ها تاکید دارد. سازمان‌ها را ملزم می‌کند که اهداف یادگیری خود را تعریف کنند، برنامه‌های یادگیری مناسب را توسعه دهند و از ارائه مؤثر خدمات اطمینان حاصل کنند.

۳-الزامات قانونی و اخلاقی: استاندارد ایزو ۲۹۹۹۳ سازمان ها را ملزم می کند که الزامات قانونی و اخلاقی قابل اجرا را رعایت کنند. این شامل احترام به قوانین کپی رایت، حفاظت از حقوق مالکیت معنوی، تضمین حریم خصوصی و محرمانه بودن داده ها، و حفظ استانداردهای اخلاقی مناسب در ارائه خدمات آموزشی است.

۴- صلاحیت تسهیل کننده های یادگیری: ایزو ۲۹۹۹۳بر اهمیت تسهیل کننده های یادگیری شایسته تاکید دارد. سازمانها ملزم به داشتن مربیان، مربیان، مربیان یا تسهیلگران واجد شرایط و با تجربه هستند که از دانش و مهارت لازم برای ارائه خدمات آموزشی با کیفیت بالا برخوردار باشند.

۵- محیط یادگیری: استاندارد بر ایجاد یک محیط یادگیری مساعد تمرکز دارد. سازمان ها باید اطمینان حاصل کنند که محیط یادگیری ایمن، حمایت کننده و مناسب برای فعالیت های یادگیری مورد نظر است. این شامل ارائه امکانات، منابع و فناوری مناسب برای افزایش تجربه یادگیری است.

۶- ارزیابی و بهبود: ایزو ۲۹۹۹۳ نیاز سازمان ها را برای ارزیابی منظم و بهبود خدمات یادگیری خود برجسته می کند. این امر شامل نظارت بر اثربخشی برنامه های آموزشی، جمع آوری بازخورد از زبان آموزان و انجام اقدامات مناسب برای ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده است.

۷- رویکرد یادگیرنده محور: استاندارد رویکرد یادگیرنده محور را ترویج می کند و بر اهمیت برآوردن نیازها و انتظارات فراگیران تاکید می کند. سازمان‌ها موظفند دانش و مهارت‌های قبلی فراگیران را ارزیابی کنند، اهداف یادگیری آنها را شناسایی کنند و برنامه‌های یادگیری را مطابق با آن تنظیم کنند تا از حداکثر نتایج یادگیری اطمینان حاصل کنند.

۸- مدیریت خدمات یادگیری: ایزو ۲۹۹۹۳ به جنبه های مدیریت خدمات یادگیری می پردازد. سازمان‌ها را ملزم می‌کند تا سیاست‌ها، رویه‌ها و مستندات مناسبی را برای مدیریت مؤثر خدمات یادگیری خود، از جمله مدیریت منابع، ارزیابی ریسک و بهبود مستمر ایجاد کنند.

باآموزش ایزو ۲۹۹۹۳ ؛  و دریافت گواهی ایزو ۲۹۹۹۳، سازمان ها می توانند کیفیت و اثربخشی خدمات یادگیری خود را نشان دهند. این استاندارد چارچوبی را برای اطمینان از شایستگی تسهیلگران یادگیری، ایجاد یک محیط یادگیری حمایتی، رعایت الزامات قانونی و اخلاقی، و بهبود مستمر برنامه ها و خدمات آموزشی ارائه شده ارائه می کند. این به سازمان ها کمک می کند تا تعهد خود را به ارائه تجربیات یادگیری با کیفیت بالا و برآوردن نیازهای متنوع یادگیرندگان نشان دهند

مزایای پیاده سازی استاندارد ایزو ۲۹۹۹۳ 

-بهبود کیفیت سیستم خدمات آموزشی ارائه‌شده

-شفافیت در خدمات یادگیری

-افزایش توان رقابتی خدمات ارائه‌شده

-تحلیل شفاف برنامه‌های آموزشی

-تمرکز بر نیازهای فراگیران

-نتایج قابل اندازه‌گیری در ارزشیابی خدمات آموزشی

-پایش مستمر و کنترل فرآیند یادگیری

-رسمیت بین المللی و توسعه  فعالیت‌های آموزش در اثر اجرای استاندارد ایزو ۲۹۹۹۳

آسی اس  آمادگی دارد نسبت به آموزش ، ارزیابی و ممیزی اقدام  و صدور گواهینامه ایزو ۲۹۹۹۳ از ACS  کانادا برای سازمانها و واحدهای آموزشی، صادر می شود. در صورت نیاز با دفتر این شرکت در تهران با شماره های ۲۲۲۰۰۵۰۰ تماس حاصل نمایید.

برای اطلاعات بیشتر درباره گواهی نامه های کیفیت و مدیریت اینجا را کلیک کنید:گواهی ایزو؛ آموزش ایزو؛ ایزو ۹۰۰۱ ؛ایزو ۲۹۰۰۱؛ ایزو ۱۰۰۰۴؛ ایزو ۲۲۴۸۳ (icsiran.com)

برای اطلاعات بیشتر درباره گواهی نامه های کیفیت آموزشی به زیان انگلیسی اینجا را کلیک کنید:CanadaCerts | Distance learning quality management

دیدگاه ها بسته شده است