صدور گواهی نامه ایزو ۲۲۰۰۰

در حال حاضر نهاد صدور گواهی نامه ACS W3 که دارای اعتبار از مرجع تایید صلاحیت IAS -IAF می باشد، یکی از معدود نهاد های خارجی صدور گواهی نامه اکردیت بین المللی ایزو ۲۲۰۰۰ و آموزش ۲۲۰۰۰ میباشد . شرکت‌های صادراتی حوزه صنایع غذایی ،شیلاتی؛ کترینگ ها و تولید خوراک دام و طیور باید از گواهی ۲۲۰۰۰ بین المللی و اکردیت IAF در حوزه صادرات استفاده نمایند.CanadaCerts |

این استاندارد الزامات سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی که برای اثبات توانایی و کنترل خطرات ایمنی مواد غذایی یک سازمان در زنجیره مواد غذایی لازم است را معین می کند . این الزامات برای تضمین ایمنی مواد غذایی در زمان مصرف ضروری است .این استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ برای تمام سازمانهایی که در هر زمینه ای از زنجیره مواد غذایی فعالیت داشته و بخواهند سیستم هایی را اجرا نمایند که محصولات ایمن پایدار تهیه نمایند ، صرف نظر از اندازه سازمان کاربرد دارد . برای دست یابی به هر یک از الزامات ، این استاندارد میتواند از طریق به کارگیری منابع درون و یا برون سازمانی اجرا شود .

استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ بر اساس اصول تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی (HACCP) است که خطرات بالقوه ایمنی مواد غذایی را شناسایی کرده و اقداماتی را برای پیشگیری یا کنترل آنها انجام می دهد. این استاندارد همچنین رویکردی جامع به مدیریت ایمنی مواد غذایی دارد و سازمان‌ها را ملزم می‌کند تا تمام جنبه‌های زنجیره تامین مواد غذایی از جمله تامین‌کنندگان، فرآیندهای تولید، توزیع و ذخیره‌سازی را در نظر بگیرند.

ایزو ۲۲۰۰۰ برای همه سازمان ها در زنجیره تامین مواد غذایی، صرف نظر از اندازه یا نوع، از جمله تولیدکنندگان مواد اولیه، تولیدکنندگان، فرآوری و ارائه دهندگان خدمات قابل اجرا است. با اجرای ایزو ۲۲۰۰۰، سازمان ها می توانند از به حداقل رساندن خطر بیماری های ناشی از غذا و سایر حوادث ایمنی مواد غذایی اطمینان حاصل کند.

برخی از مزایای اجرای ایزو ۲۲۰۰۰ شامل بهبود قابلیت ردیابی، مسئولیت پذیری بیشتر، افزایش رضایت مشتری و کاهش خطر فراخوان محصول یا اقدامات قانونی است. علاوه بر این، گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ می تواند شهرت یک سازمان را افزایش دهد و تعهد آنها را به ایمنی مواد غذایی به مشتریان، ذینفعان و نهادهای نظارتی نشان دهد.

چرا ایزو ۲۲۰۰۰:

تضمین ایمنی مواد غذایی: هدف اصلی ایزو ۲۲۰۰۰ تضمین ایمنی محصولات غذایی است. با اجرای استاندارد، سازمان ها می توانند خطرات احتمالی را در هر مرحله از زنجیره تامین مواد غذایی، از تولید تا مصرف، شناسایی و کنترل کنند.

۱-برآورده کردن الزامات نظارتی: بسیاری از کشورها مقرراتی برای تضمین ایمنی محصولات غذایی دارند. با اجرای ایزو ۲۲۰۰۰، سازمان ها می توانند مطابقت با این مقررات را نشان دهند و خطر برخورد قانونی یا جریمه را کاهش دهند.

۲-افزایش رضایت مشتری: مشتریان از محصولات غذایی ایمن و با کیفیت انتظار دارند. با اجرایایزو ۲۲۰۰۰، سازمان ها می توانند تعهد خود را به ایمنی مواد غذایی نشان دهند و اعتماد و رضایت مشتری را افزایش دهند.

۳-کاهش ضایعات مواد غذایی: حوادث ایمنی مواد غذایی می تواند منجر به فراخوانی محصول شود که می تواند پرهزینه باشد و منجر به مقادیر قابل توجهی ضایعات مواد غذایی شود. با اجرای ایزو ۲۲۰۰۰، سازمان ها می توانند خطر این حوادث را کاهش دهند و میزان مواد غذایی را که به هدر می رود به حداقل برسانند.

۴-بهبود کارایی: پیاده سازی ۲۲۰۰۰ می تواند به سازمان ها کمک کند تا فرآیندهای خود را ساده کرده و کارایی را بهبود بخشند. با شناسایی و کنترل خطرات احتمالی، سازمان ها می توانند خطر وقفه در تولید را کاهش داده و بهره وری را بهبود بخشند.

چرا ما حرف اول را در آموزش ایزو ۲۲۰۰۰ و صدور گواهی ایزو ۲۲۰۰۰ در ایران می زنیم :

ما در سال ۱۳۷۶-۱۳۷۷ با مدیریت دو ساله پروژه ایمنی و بهداشت مواد غذایی HACCP در ۱۵ ایستگاه فرآوری خاویار ایران و همزمان استاندارد سازی GLP در ۳ آزمایشگاه خاویار شیلات ایران و تایید اتحادیه اروپایی و اخذ EC Code خاویار ایران، وارد جریان آموزش ‌استاندارد سازی “ایمنی و بهداشت مواد غذایی” و “مدیریت کیفیت در آزمایشگاه ها” شدیم.

ما بیش از ۱۰۰۰ دوره آموزشی ، ایمنی و بهداشت مواد غذایی HACCP و ایزو ۲۲۰۰۰ را در طی ۲۶ سال گذشته در بیش از دهها نهاد دولتی و صدها سازمان خصوصی برگزار نموده ایم.

ما در سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹ به عنوان مشاور بهداشت و ایمنی مواد غذایی در پروژه مکانیزاسیون خرما سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل (UNIDO) انتخاب و ضمن آموزش و مشاوره و ممیزی مزارع و محل های فرآوری خرما در سراسر کشور مفتخر به دریافت لوح تقدیر از سازمان UNIDO سازمان ملل گردیده و وارد بازارهای بین المللی شدیم.

ما بیشترین سابقه در ممیزی و صدور گواهی HACCP و آموزش HACCP را در طی ۲۶ سال گذشته در ایران داریم.

در حال حاضر نهاد ACS W3 از معدود نهاد های خارجی اکردیت IAF-IAS برای ایزو ۲۲۰۰۰ ؛ آموزش ۲۲۰۰۰ و گواهی ۲۲۰۰۰ جهانی فعال در ایران میباشد.در صورت نیاز به آموزش و یا صدور گواهینامه GMP و ایزو ۲۲۰۰۰ دارای اعتبار از مرجع تایید صلاحیت IAS -IAF با ما با شماره ۲۲۲۰۰۵۰۰ در تهران تماس بگیرید.گواهی ۲۲۰۰۰، گواهی HACCP ، گواهی GMP ، گواهی غذایی ،مدرک ایزو ، مدرک ۲۲۰۰۰ (icsiran.com)