صدور گواهی Nuts-Free از ACS کانادا

تمدید مجوز مرکز آموزشی از سازمان غذا و دارو-دانشگاه شهید بهشتی
مارس 1, 2023
صدور گواهی نامه Sugar-Free از ACS کانادا
مارس 9, 2023

صدور گواهی Nuts-Free از ACS کانادا | Ics ایران

.در مورد آجیل Nuts، خطر اصلی سلامتی انسانی، آلرژی زایی آجیل است، چرا که آجیل ها از جمله غذاهایی هستند که با واکنش های آلرژیک همراه هستند.

قوانین برچسب گذاری و لیبلینگ مواد غذایی در دنیا ایجاب می کند که متداول‌ ترین مواد غذایی که میتوانند منجر به واکنشهای آلرژیک شدید یا تهدید کننده سلامتی انسانی شوند، همیشه با عنوان و اسم خاصی اعلام و برای عموم مردم شناسایی و شناخته شوند تا مصرف کنندگان بتوانند به راحتی آنها را روی برچسب های مواد غذایی تشخیص دهند. برای جزئیات بیشتر در مورد مقررات برچسب زدن مواد آلرژی زا در دنیا، و سایر اطلاعات در مورد برچسب زدن آلرژن های غذایی ما توضیح مختصری در این بخش خواهیم نوشت.

مقررات غذا و دارو ایجاب می کند که بیشتر غذاهای از پیش بسته بندی شده دارای یک برچسب باشند و مواد تشکیل دهنده آنها در فهرستی به ترتیب کاهش نشان داده شود، چرا که واکنش های آلرژیک شدید در انسان (مانند واکنش آنافیلاکتیک) زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن به شدت به یک پروتئین حساسیت زا یا محرک خاص واکنش نشان دهد. این واکنش ها ممکن است در اثر غذا، نیش حشرات و یا حتی داروها ایجاد شود.

مواد مهمی که اغلب با آلرژی های غذایی و واکنش های نوع آلرژیک مرتبط هستند و در واقع این مواد اغلب به عنوان آلرژن های غذایی اولویت دار شناخته می شوند که شامل آجیل میباشند.در مورد آجیل Nuts، خطر اصلی سلامتی انسانی، آلرژی زایی آجیل است، چرا که آجیل ها از جمله غذاهایی هستند که با واکنش های آلرژیک همراه هستند. اهم مواردی که در گروه آجیل در دنیا قرار می گیرند عبارتند از بادام، آجیل برزیلی، بادام هندی، شاه بلوط، فندق، آجیل ماکادمیا، بادام زمینی، آجیل پیکان، آجیل کاج، پسته وگردو.

ما با برخورداری از گروه متخصصین تغذیه ، صنایع غذایی و کشاورزی با انجام ارزیابی اولیه از خط تولید و بسته بندی و نمونه برداری و آزمون محصولات غذایی در آزمایشگاه های معتبر اکردیته ملی و بین المللی این ادعا را تایید و برای محصولات غذایی فوق گواهی نامه بدون آجیل Nuts-Freeاز نهاد صدور گواهی ACS کانادا صادر می کنیم. برای توضیح بیشر می توانید به سایت ACS کانادا به آدرس www.canadacerts.ca در بخش استاندارد ها / بخش غذایی و کشاورزی / صدور گواهی Nuts free Certification رجوع نمایید.

در صورت درخواست به ارزیابی محل تولید و بسته بندی و صدور گواهی نامه بین المللی و درج لوگوی Nuts-Free از کانادا بر روی محصولات غذایی، با ما با شماره ۲۲۲۰۰۵۰۰ در تهران تماس بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده است