صدور گواهی نامه طبیعی NATURAL برای محصولات آرایشی از ACS کانادا

برای اولین بار در ایران -صدور گواهی نامه انطباق محصولات آرایشی از ACS امریکا و کانادا
جولای 20, 2021
دریافت مجوز موسسه آموزشی از معاونت غذا و دارو ایران
آوریل 21, 2022

صدور گواهی نامه طبیعی NATURAL برای محصولات آرایشی از ACS کانادا | Ics ایران

 با توجه به نیاز مشتریان آی سی اس ایران به ارزیابی محصولات آرایشی و  صدور گواهی نامه بین المللی NATURAL COSMETIC CERTIFICATION به اطلاع می رساند، نهاد بین المللی صدور گواهی نامه ACS  با استقرار سیستم ایزو  ۱۷۰۶۵  ISO  از هم اکنون قادر است گواهی نامه قابل ردیابی بین المللی برای محصولات طبیعی آرایشی از جمله محصولات “طبیعی” برای بدن ، مو ، زیبایی و  مراقبت از پوست  صادر نماید.

در امریکای شمالی و اروپا  اعتماد بخشی از طریق سپردن بررسی طبیعی بودن مواد آرایشی به نهاد های گواهی دهنده آرایشی مثل ACS به عنوان ارزیاب شخص ثالث و بی طرف برای تایید و دریافت گواهی  محصولات طبیعی صورت می پذیرد.

 در ابتدا ممیزی از میزان انطباق با استاندارد ایزو ۲۲۷۱۶ -ISO 22716  بعنوان استاندارد پایه و شرایط زیر ساختی در محل کارخانه تولیدی و یا سایت ساخت و تولید صورت می پذیرد .

پس از انجام ممیزی ، ارزیابی و بررسی  از مواد تشکیل دهنده محصول صورت می پذیرد و نتایج آزمون های محصول مورد تایید قرار می گیرد.

 در صورت انطباق کامل با استاندارد محصولات آرایشی طبیعی ، گواهی نامه NATURAL به نام شرکت تولیدی و برای محصول تایید شده به مدت یکسال اعتبار ، صادر و در سایت بین المللی ACS امریکا قابل ردیابی خواهد بود.

در صورت نیاز به اطلاعات  و توضیحات بیشتر با امور قراردادهای دفتر شرکت آی سی اس ایران و با شماره ۲۲۲۰۰۵۰۰واقع در قیطریه تهران تماس بگیرید .

 محصولات آرایشی طبیعی چیست؟

در دنیای امروز مصرف کنندگان بدنبال جنبه های از مصرف مواد آرایشی هستند که در فرآوری و مصرف آن از هیچگونه مواد اولیه شیمیایی غیر طبیعی که به نحوی ساخت بشر هستند استفاده نشود. دلیل آن هم مضرات طولانی مدت استفاده از مواد شیمیایی صنعتی  بر روی پوست و مو و بدن می باشد .در حال حاضر در دنیا  طیف وسیعی از مواد مورد استفاده در محصولات آرایشی ، طبیعی و یا حتی می تواند ارگانیک باشند.

تعریف واژه طبیعی از فرهنگ لغت Merriam Webster چنین است:

“موجود در طبیعت است و توسط مردم ساخته یا ایجاد نمی شود ، ناشی از طبیعت است ، هیچ ماده اضافی یا مواد شیمیایی به آن اضافه نشده است،  حاوی هیچ چیز مصنوعی نیست.”

کلمه رایجی که در تعریف طبیعی استفاده می شود “مصنوعی” است.تعریف مصنوعی این است: “طبیعی یا واقعی نیست ، ساخته شده ، تولید شده تا  مانند چیزی طبیعی به نظر برسد، یا به طور طبیعی وجود ندارد ،  توسط افراد ایجاد یا درست می شود.”

در بازار لوازم آرایشی  محصولات طبیعی می تواند به معنای این باشد که سازمانهای گواهی کننده ،سازمانهای تحقیقاتی و  فرمول دهنده و حتی انجمن ها و تجار باید تعریف خود را از محصولات “طبیعی” بدن ، مو و مراقبت از پوست  را با توجه به تعریف فوق ، بازتعریف کنند.

 

ACS  امریکا و بسیاری از مراکز تحقیقاتی در امریکا و کانادا  ، فعالیت های زیادی در ارتباط با مواد تشکیل دهنده  محصولات آرایشی و روشهای استفاده شده برای فرآوری آنها و تاثیری که این فرآیندها بر روی انسانها ، حیوانات و زمین می گذارد انجام می دهند. اما ، با فرآیندهای خاصی و عدم افشای فرآیندها و مواد تشکیل دهنده ، دانستن این اطلاعات در صنعت آرایشی سخت است.

در امریکای شمالی و اروپا  اعتماد بخشی از طریق سپردن بررسی طبیعی بودن مواد آرایشی به نهاد های گواهی دهنده آرایشی مثل ACS امریکا به عنوان ارزیاب شخص ثالث و بی طرف برای تایید و دریافت گواهی  محصولات طبیعی صورت می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.