صدور گواهینامه GMO Free محصولات کشاورزی توسط ACS کانادا

صدور گواهینامه Pesticide Residue Free محصولات کشاورزی توسط ACS کانادا
جولای 28, 2015
خدمات جدید ICS در حوزه گردشگری و توریسم
آگوست 2, 2015

صدور گواهینامه GMO Free محصولات کشاورزی توسط ACS کانادا | Ics ایران

محصولات غذایی و کشاورزی که به عنوان محصولات ارگانیک و بدون تغییر ژنتیکی و با برچسب ارگانیک و Non GMO به فروش می رسند، دارای تولید و فرآوری بدون کاربرد “روش‌های حذف” می باشند.

روش حذف  به صورت زیر تعریف می شود:

روش های گوناگون برای اصلاح ژنتیکی موجودات زنده و یا تحت تاثیر قراردادن شرایط رشدی آنها به طوری‌که با شرایط طبیعی و یا فرآیندهای مرتبط با آن سازگار نباشد و نتواند رشد کند.

نمونه‌هایی از روش‌های حذف عبارتند از همجوشی سلولی، ریزکپسوله، تکنولوژی DNA نوترکیب (از جمله حذف ژن، دو برابر شدن ژن، معرفی یک ژن خارجی و تغییر موقعیت ژن که توسط تکنولوژی DNA نوترکیب به دست آمده). پرورش سنتی، تخمیر، هیبریداسیون، لقاح آزمایشگاهی، و یا کشت بافت، تحت مقررات ارگانیک، جزء روش‌های حذف نیستند.

در کشاورزی ارگانیک  باید از بذر و مواد گیاهی ارگانیک استفاده کرد که از کیفیت مطلوب تهیه شده باشند. بذر ارگانیک، بذری است که حداقل یک نسل برای گیاهان یک ساله و دو نسل برای گیاهان دو یا چند ساله به صورت ارگانیک، کشت و کار شده باشد. آنچه در تولید تجاری بذرهای ارگانیک مهم است، قابلیت بذرها به خصوص برای مقاومت طبیعی به آفات و بیماری ها، قدرت جوانه زنی بالا و نیز توانایی رقابت با علف های هرز است. از سوی دیگر، کیفیت و طعم محصولات و نیز قابلیت حمل و نقل آنها بسیار مهم است.

 شرکت ICS آمادگی دارد نسبت به ارزیابی و صدور گواهینامه GMO Free واحدهای تولیدکننده و واردکننده محصولات کشاورزی اقدام نماید. در صورت نیاز با دفتر این شرکت در تهران با شماره‌های ۲۲۲۰۰۵۰۰  تماس حاصل نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است