مدارس زیست محیطی ECO-School – بخش (۲)
آگوست 22, 2015
مدارس زیست محیطی ECO-School – بخش (۳)
آگوست 25, 2015

صدور گواهینامه Gluten Free توسط ACS Canada | Ics ایران

بیماری سلیاک در حقیقت یک حساسیت غذائی به پروتئین گندم ، جو و چاودار است که گلوتن نامیده می شود. علاوه بر مواد غذائی تهیه شده از گندم، جو، جو دوسر، چاودار و یا از مشتقات آنها (مانند نشاسته)، گلوتن در بعضی از محصولات داروئی، بهداشتی و آرایشی نیز یافت می شود.

این بیماری از زمان شروع موا د غذائی برای کودک می تواند بروز کند . به عبارت دیگر قبل از شروع مواد غذائی حاوی گلوتن ، این بیماری وجود نخواهد داشت، اما پس از شروع مواد غذائی حاوی گلوتن در تعدادی از افراد مستعد از نظر ژنتیکی ، بیماری می تواند بروز کند.

بروز علائم بیماری ممکن است از همان ابتدای شروع مواد غذائی حاوی گلوتن یعنی اغلب در سن ۶ ماهگی آغاز شود و یا این که شروع بیماری تا سالها به تعویق افتد.بیماری ممکن است حتی در سن ۷۰ سالگی برای اولین بار ظاهر شود. گاهی نیز ممکن است در دوره شیر خوارگی و یا کودکی، بیماری ظاهر شودو پس از مدتی بدون تشخیص قطعی و یا حتی شک به بیماری، خود به خود بهبودی نسبی و یاکامل پیدا کند .اما سالها بعد در نوجوانی و جوانی و یا میان سالی مجددا علامت دار شود.

گروهی از بیماریها که از عوارض سلیاک هستند با درمان کامل رژیم بدون گلوتن معمولا بهبودمی یابند. از این نوع بیماری ها می توان از کم خونی، پوکی استخوان و کمبود مواد مغذی، اختلالات روانپزشکی مثل اضطراب ، اختلالات حافظه و تمرکز، ضایعات دندان ،کوتاهی قد و تاخیر در بلوغ در کودکان، نازائی، اختلال نازائی و افت تحصیلی نام برد.

در این بیماری داشتن رژیم غذائی سخت و مستمر از غذاهای فاقد گلوتن (Gluten Free)تنها راه درمان برای بیماران مبتلا به بیماری سلیاک می باشد. با توجه با اهمیت این موضوع برای سلامت جامعه، شناسایی و تایید محصولاتی که از مواد بدون گلوتن تهیه شده اند ضروری است.

 شرکت ICS با تجربه ۱۷ ساله در امر آموزش و صدور گواهینامه‌های صنایع غذایی، آمادگی دارد با بکارگیری مجرب ترین کادر اجرائی و با سریعترین زمان در هماهنگی و انجام ممیزی خدمات خود را به منظور تایید بین المللی و صدور گواهینامه Gluten Free ارائه نماید. در صورت نیاز با شماره های ۲۲۲۰۰۵۰۰  تماس بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده است