صدور گواهینامه کلینیک‌های گیاه پزشکی Good Plant Health Clinic Practice توسط ACS Canada

اطلاعیه مهم جهت پیشگیری از سوء استفاده احتمالی
نوامبر 12, 2014
ISO 45001 و مدیریت کیفیت ساختمانی
دسامبر 20, 2014

صدور گواهینامه کلینیک‌های گیاه پزشکی Good Plant Health Clinic Practice توسط ACS Canada | Ics ایران

با توجه به اهمیت محوری بخش کشاورزی در امر تغذیه و اقتصاد کشور و از آن جا که رسیدن به خودکفایی و استقلال اقتصادی در این عرصه، تضمین کننده استقلال سیاسی نیز خواهد بود، هر گونه تلاش برای افزایش تولیدات کشاورزی، بسیار ارزشمند و حیاتی است. یکی از راه‌های افزایش محصول، جلوگیری از زیان‌های آفات و بیماری‌های مختلف گیاهان و فرآورده‌های گیاهی است که هر سال، ضرر و زیان قابل توجهی را بر کشور تحمیل می‌کند. با توجه به دانش و فن‌آوری روز، لازم است روش‌های علمی جدید، جایگزین شیوه‌های سنتی مبارزه با آفات و بیماریهای گیاهی شود، تا با افزایش سطح تولیدات از ورود محصولات کشاورزی خارجی بی نیاز شویم. کلینیک‌های گیاه پزشکی در این راستا نقش حلقه مفقوده‌ای را دارند که پایه و اساس آنها توانایی تشخیص مشکلات مربوط به سلامتی گیاه می باشد.

کلینیک گیاه پزشکی، مرکزی برای بازرسی و تشخیص مسائل و مشکلات مربوط به سلامتی گیاه و ارائه  توصیه‌های لازم در مورد روش‌های کنترل مشکلات می‌باشد و می‌توانند جهت بررسی مشکلات و نیازهای کشاورزان و دستیابی آنها به مراکز علمی تخصصی کشاورزی عمل نمایند. درحقیقت رابطی بین مراکز تحقیقات کشاورزی،  مراکز ترویجی و جامعه کشاورزی فعال می‌باشند.

روش خوب آزمایشگاهی کلینیک های گیاهپزشکی براساس مدل بین المللی و امریکائی که بر صلاحیت ۵ فاکتور اصلی آزمایشگاهی تاکید دارد، که عبارتند از:

  1. طراحی صحیح فضای آزمایشگاه
  2. سیستم مدیریتی آزمایشگاه
  3. سیستم پرسنلی آزمایشگاه
  4. تست متدها
  5. تجهیزات

هدف از اخذ گواهینامه کلینیک های گیاه پزشکی اطمینان از عملکرد صحیح آزمایشگاهی و اعتماد به نتایج حاصله از آزمون‌ها و توصیه‌ها در کلینیک می‌باشد.

شرکت ICS با تجربه ۱۷ ساله در امر آموزش و صدور گواهینامه‌های کشاورزی آمادگی دارد با بکارگیری مجرب ترین کادر اجرائی و با سریعترین زمان در هماهنگی و انجام ممیزی خدمات ارزیابی خود را برای صدور گواهینامه Good Plant Health Clinic Practice ارائه نماید. در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده است