صدورگواهینامه هتل‌ سبز Green Hotel یا هتل همگام با طبیعت از ACS Canada

مروری بر الزامات ایزو ISO 50001:2011
اکتبر 18, 2015
ISO 29990 و صدور گواهی برای مراجع آموزشی از ACS کانادا
اکتبر 31, 2015

صدورگواهینامه هتل‌ سبز Green Hotel یا هتل همگام با طبیعت از ACS Canada | Ics ایران

صدورگواهینامه هتل‌ سبز Green Hotel یا هتل همگام با طبیعت توسط ACS Canada

دوستداران محیط زیست، صنعت گردشگری و هتلداری را در زمره صنایع پاک جهان معرفی می‌کنند. در ایران نیز زمان آن رسیده که به مسایل زیست محیطی در هتل‌ها توجه بیشتری شود.

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) از رهبران و پیشگامان صنعت گردشگری جهان در خواست کرده تا در فعالیت‌های توریستی خود در مقطع رکود اقتصادی و تداوم توسعه پایدار بر محور «اقتصاد سبز» تمرکز کنند.

The green economy is an innovative approach in adapting the economy with environmental requirements and to develop a model that welfare and social equality, environmental risks and dramatically reduce ecological deficits.

اقتصاد سبز رویکردی نوآورانه در سازگار کردن اقتصاد با الزامات زیست‌محیطی و الگویی است که ضمن توسعه رفاه و برابری اجتماعی خطرات زیست محیطی و کمبودهای اکولوژیکی را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

But in tourism, green hotels (Eco Hotels) to know pioneering green economy because the activities of this group of hotels in harmony with the environment with minimum negative effects on nature.

در صنعت گردشگری نیز هتل‌های سبز (Green Hotels) را از پیشگامان اقتصاد سبز می‌دانند؛ چرا که اساس فعالیت این گروه از هتل‌ها همسویی با محیط زیست با کمترین آثار سوء بر طبیعت است و بومی بودن یک هتل و برنامه‌ریزی مصرف انرژی آن به موضوع اقتصادی تبدیل شده است.

آنچه امروزه مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد حساسیت هتل در حفظ محیط زیست و جوانب آن است. مشاهدات ما نشان می‌دهند در ایران کمتر هتلی اقدام مؤثری در این باره انجام داده است. هتل‌های نوساز به‌دلیل وجود استانداردهای عمرانی الزاما چگونگی مصرف انرژی و صرفه‌جویی را رعایت می‌کنند. در برخی از مناطق ایران با توجه به ساختار موجود، مصرف انرژی مورد توجه قرار گرفته است ولی در هتل‌های قدیمی به‌دلیل پایه‌گذاری آنها بر استانداردهای قدیمی، نحوه استفاده از انواع انرژی در رده اولویت پایین قرار داشته است. این خود باعث مصرف بی‌رویه انرژی در این‌گونه هتل‌ها شده است. امید است با رعایت استانداردها و دستورالعمل‌های جهانی و با بومی‌سازی این قوانین بتوان قدمی در راه طراحی سبز و ایجاد هتل‌های سبز برداشت.

 براساس استانداردها و ضوابط مصوب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، هتل‌ها در راستای استقرار الزامات زیست محیطی می‌بایست کاملاً تابع قوانین، مقررات و بخشنامه‌های اجرایی سازمان محیط زیست و نهادهای مسئول در حوزه زیست محیطی باشند و پیشنهادات و اقدامات سازمان محیط زیست را در این زمینه به مورد اجرا درآورده و عملیاتی سازند.

Now in terms of compliance with environmental regulations in graded hotels as a new

benchmark, water and waste water management (water saving and wastewater treatment), waste management (waste reduction and recycling), energy management, productivity improvement and green space The proposals are a step in the action proposed and environmental organizations to keep pace with the environment and the emergence of their hotels.

رعایت ضوابط و مقررات ذیل به عنوان معیاری برای مدیریت هتل سبز می باشد:

  1. اطلاع‌رسانی و ارتقای آموزش کارکنان در زمینه برنامه مدیریت سبز
  2. مدیریت انرژی با بهینه‌سازی مصرف انواع حامل‌های انرژی
  3. بهینه‌سازی مصرف آب و بازیافت ضایعات، تصفیه و بازچرخانی آب با سیستم‌های مناسب
  4. مصرف بهینه مواد اولیه، مواد مصرفی و تجهیزات
  5. بهبود نظام تعمیر و نگهداری وسایل و تجهیزات به جای تعویض
  6. کاهش مصرف کاغذ با توجه به نوع فعالیت هتل
  7. ارتقای بهره‌وری و فضای سبز
  8. استفاده از فناوری‌های پاک و سازگار با محیط زیست
  9. کاربرد مواد مصرفی سازگار با محیط زیست
  10. مدیریت پسماندهای جامد با تأکید بر تفکیک از مبداء

شرکت  ICS آمادگی دارد نسبت به ارزیابی و صدور گواهینامه  Green Hotel هتل ها اقدام نماید. در صورت نیاز با دفتر این شرکت در تهران با شماره های ۲۲۲۰۰۵۰۰  تماس حاصل نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است