ارگانیک Organic

 توضیحاتی در مورد گواهینامه محصولات کشاورزی ارگانیک:

کشاورزی ارگانیک در دهه ۱۹۶۰ میلادی با تاکید بر نقش حاصلخیزی خاک بر تولیدات محصولات زراعی و دامی سالم و بهداشتی و ارتباط آنها را با سلامت انسان گسترش یافت و به صورت رسمی مورد پذیرش قرار گرفت و استاندارد های ملی و بین المللی مربوط به آن تعیین شد. در سال ۱۹۹۸ میلادی فدراسیون بین المللی جنبش ارگانیک (IFOAM) استانداردهایی را برای کشاورزی ارگانیک پایه گذاری کرد، سپس کمیسیون تنظیم مجموعه قوانین تغذیه (Codex) را برای راهنمایی تولید، برچسب زنی و فروش محصولات غذایی ارگانیک تنظیم و از همان سال سازمان خواروبار جهانی (FAO) مبادرت به توسعه کشاورزی ارگانیک در کشورها نمود. با توجه به گستردگی و تنوع خدمات، محصولات کشاورزی میتوانند در سه حوزه مزرعه، فرآوری و توزیع تحت نظارت ارگانیک قرار گیرند. صدور گواهی محصولات کشاورزی ارگانیک، در بخش های مختلف قابل اجرا می باشد از جمله: مزارع، باغات، محصولات گلخانه ای، صنایع تولید نهاده های کشاورزی، تولیدات و فرآورده های دامی، شیلات، صنایع تولید داروهای گیاهی و آرایشی بهداشتی، صنایع تولید مواد غذایی و خوراکی یا صنایع تبدیلی و صنایع وابسته به کشاورزی (پوشاک ارگانیک، …). انجام کلیه مراحل فعالیتها و صدور گواهینامه در زمان محدود (حداکثر ۳۰ روز کاری و در صورت انطباق نتایج آزمایشات) انجام می شود.

هدف

  • تولید محصول با یک سامانه مدیریت تولیدی جامع ‏نگر که موجب بهبود سلامت کشت‏ بوم از طریق حفظ و تقویت تنوع، چرخه‏ ها و فعالیت زیستی خاک می ‏شود.
  • محصول ارگانیک علاوه بر مزرعه میتواند در کارخانه فرآوری محصول نیز تولید شود.

 

مزایای اخذ گواهینامه ارگانیک

  • اطمینان خاطر به تولید کننده از نظر انطباق کلیه مراحل تولید محصول در مزرعه یا در مرحله فرآوری محصول در کارخانه در مقایسه با مقررات تعیین شده در استاندارد ملی و بین اللملی.
  • حضور در بازارهای جهانی، صادرات کالا، افزایش فروش و رضایت  هر چه بیشتر مصرف کننده.
  •  اطمینان خاطر به مشتریان از طریق درج آرم و لوگوی مراجع صدور گواهی بر روی محصولات.
  • بازاریابی و تبلیغات وسیع منطقه ای و بین المللی با استفاده از لوگوی گواهی محصول.
  • اختصاص کد خاص و درج نام تولید کننده در لیست تولیدکنندگان دارنده گواهی محصول جهت ردیابی ملی تا پایان اعتبار گواهینامه در سایت آی سی اس .

 

در صورت نیاز به آموزش و یا صدور گواهینامه ارگانیک (Organic)،  با ما تماس بگیرید.