استاندارد عملیات خوب کشاورزی گیاهان دارویی GACP (بخش ۶)
اسفند ۱۸, ۱۳۹۳
ایزو ۵۰۰۰۱ : مصرف انرژی در ایران به روایت آمار
اسفند ۱۸, ۱۳۹۳

مواد غذایی تقلبی در بازار -۱۸ اسفند ۹۳ | Ics ایران

سخنگوی سازمان غذا و دارو، اسامی تعدادی از محصولات غیر مجاز به دلیل جعل اسناد بهداشتی را اعلام نمود.به گزارش مهر، سخنگوی سازمان غذا و دارو، اسامی تعدادی از محصولات غیر مجاز به دلیل جعل اسناد بهداشتی را اعلام نمود.

مهندس محمد هاشمی، با عنوان این مطلب که تعدادی از واحدهای تولید مواد غذایی به علت جعل اسناد بهداشتی، غیر مجاز شناخته می شوند، افزود: آب زرشک با نام تجاری ترش ایچ ارومیه، انواع ادویه با نام تجاری سعید تولیدی در نیاسر کاشان ، زیتون پرورده با نام آرتام بسته بندی شده در شرکت سبز رنگ منجیل سفارش شرکت پدیده نوین طارم، آب آلبالو با نام تجاری crush شهرک صنعتی گرمسار، غیر مجاز و تقلبی هستند.

وی گفت: همچنین آب انار و آب آلبالو شرکت سرخ نارگل نوشان با نام تجاری کارون، گلاب با نام تجاری شاپرک، گلاب و عرقیات گیاهی تک ستاره قمصر با نام تجاری ستاره سبز، گلاب و انواع عرقیات گیاهی آقا سید مجید مسعودی با نام تجاری محشر کاشان تقلبی و غیر مجاز هستند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با نام بردن از آلوچه های سن سون شهرک صنعتی وایقان شبستر، سارینای شرکت تام تام شهرک صنعتی علی آباد و جهان ترش، افزود: این محصولات پس از پایش سطح عرضه توسط کارشناسان اداره کل فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غیر مجاز شناخته شده اند.

وی با بیان اینکه بنا به دستور رئیس سازمان غذا و دارو در سال ۹۴ نظارت ها با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت، از کسانی که این محصولات را در سطح عرضه مشاهده می کنند خواست روابط عمومی سازمان غذا و دارو، معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور یا نیروی انتظامی را مطلع سازند تا نسبت به جمع آوری آنها در کوتاهترین زمان ممکن اقدام شود.

شماره تلفن ۶۶۴۰۵۵۶۹ آماده دریافت اطلاعات در خصوص عرضه فراورده های غیر مجاز است.

دیدگاه ها بسته شده است