قابل توجه ممیزین ایزو۲۲۰۰۰٫میزان نمک را در فرآورده های غذایی اعلام کنید.سازمان بهداشت جهانی

مرور الزامات ایزو ISO 10004 – رضایت مشتری
مهر ۹, ۱۳۹۳
الزامات فارم های خوب شیلاتی GGAP – قسمت سوم
مهر ۱۸, ۱۳۹۳

قابل توجه ممیزین ایزو۲۲۰۰۰٫میزان نمک را در فرآورده های غذایی اعلام کنید.سازمان بهداشت جهانی | Ics ایران

یکی از دلایل مهم برخی بیماری های انسانی مصرف بی رویه نمک در مواد غذایی و خوراک می باشد.بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی و سکته مغزی از مصرف بی رویه نمک می باشد.لذا اکیدا توصیه شده میزان نمک موجود بر روی لیبلینگ مواد غذایی وارد شود.این مسئله برای سرممیزین ایزو ۲۲۰۰۰, HACCP شرکت ای سی اس بسیار مهم و ساختار لیبلینگ باید در ممیزی ایزو ۲۲۰۰۰ و HACCP مد نظر قرار گیرد.

WHO:حداکثر مصرف روزانه نمک در روز ۵ گرم باشد.متوسط مصرف فعلی ۱۰ گرم می باشد.

متن خبر: سازمان بهداشت جهانی در آستانه روز جهانی قلب (هفتم مهر) از تمام کشورهای جهان خواسته تا سال ۲۰۲۵ مصرف نمک را سی درصد کاهش دهند.

این سازمان می‌گوید در بسیاری از کشورهای دنیا هشتاد درصد نمک مصرفی در دنیا بعلت خوردن غذاهاییست که از بیرون خریداری می‌شوند، غذاهایی مثل نان، پنیر، انواع سس و گوشت‌های فرآوری شده همچون سوسیس و کالباس.در بیانیه‌ای که سازمان بهداشت جهانی امروز (پنج‌شنبه سوم مهر، ۲۵ سپتامبر) منتشر کرد آمده بیماری‌های غیر واگیر مثل بیماری‌های قلبی و سکته مغزی مهمترین علل مرگ‌های زودرس در قرن بیست و یکم هستند.

سازمان بهداشت جهانی در این بیانیه از دولت‌های جهان خواسته تا در راه اجرای این برنامه کوشش خود را به کار گیرند.این سازمان از صنایع غذایی نیز خواست تا با همکاری با سامان بهداشت جهانی و دولت‌ها مصرف نمک را در تولیدات خود به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش دهند.منبع:WHO

 

دیدگاه ها بسته شده است