صدور گواهی ICS برای استاندارد ۳۹۰۰۱ ISO -پیشگیری و کاهش ریسک و مخاطرات جاده‌ای

ردپای اکولوژیکی Ecological Footprint
دی ۱۹, ۱۳۹۴
مثال عملی محاسبه موجودی و میزان انتشار گازهای گلخانه ای (۱۱)
دی ۲۲, ۱۳۹۴

صدور گواهی ICS برای استاندارد ۳۹۰۰۱ ISO -پیشگیری و کاهش ریسک و مخاطرات جاده‌ای | Ics ایران

یادداشتی از سرکار خانم دکتر عدالتی فرد مدیر تحقیق و توسعهICS

 استاندارد ۳۹۰۰۱ ISO، مجموعه ای از حداقل‌های مورد نیاز برای ایجاد یک سیستم مدیریت ایمنی جاده‌ای است که اولین نسخه آن در اول اکتبر ۲۰۱۲ تحت مسئولیت کمیته فنی ISO منتشر شد. این استاندارد ابزار کاربردی برای دولت‌ها، ناوگان حمل و نقل و سازمان‌های مرتبط در سراسر جهان است که مشتاقند مرگ و میر و آسیب جدی ناشی از تصادفات جاده ای کاهش یابد. این استاندارد الزامات پیشرفته ایمنی از جمله سرعت، وضعیت خودرو و هوشیاری راننده را بررسی می کند. این استاندارد در قالب دهه اقدام برای امنیت جاده ای توسط سازمان ملل متحد طی سال‌های ۲۰۱۱ الی۲۰۲۰ در نظر گرفته شده است.

طبق آمار کمیته فنی ایزو در سیستم‌های مدیریت ایمنی ترافیک جاده‌ای، سالانه حدود ۳/۱ میلیون نفر قربانی تصادفات جاده‌ای می شوند. این افراد به ویژه در کشورهای با درآمد کم و متوسط رو به افزایش است. لذا بسیار مهم است که دولت‌ها به مجموعه‌ای از اقدامات خاص و قابل اجرا از جمله کاهش تلفات جاده ای متعهد شوند و به تبادل دانش و تجربه بپردازند.

 استاندارد سیستم مدیریت ایمنی جاده‌ای، نظیر استاندارد ISO 9001 ، رویکردی همراه با برنامه ریزی، اجرا، کنترل، اقدام و بهبود مستمر دارد اما برای مدیریت ایمنی حمل و نقل جاده ای طراحی شده است و برای اجرای آن نیازمند تشکیل نظام تردد جاده ای(Road traffic system) و قرار دادن سازمان های ذیربط در جایگاه بهبود ایمنی ترافیک و کاهش آمار تلفات و مجروحین ناشی از تصادفات جاده ای است.عموما این فرآیند با آزمون در آزمایشگاه های معتبر و با صدور گواهی آزمایشگاه صورت می پذیرد.ازمایشگاه های آزمون باید دارای گواهی نامه آزمایشگاه معتبر باشند.

این استاندارد براساس کارشناسی بین المللی وضع شده و برای سازمان‌های درگیر در زمینه‌های مختلف مرتبط با ایمنی جاده‌ای، تجزیه و تحلیل نقاط حادثه خیز (black spots) و یا ارائه کمک های مالی و یا اعطای جوایز برای ایمنی جاده فعالیت دارند، مفید خواهد بود و می تواند در دسترس تمام سازمان های دولتی و خصوصی که با نظام تردد جاده ای در تعامل باشد قرار گیرد.

شرکت ICS Group آمادگی دارد با بکارگیری مجرب ترین کادر اجرائی و با سریعترین زمان، سیستم مدیریت پسماند، Waste Management، را در سازمانهای حمل و نقل و شرکت های وابسته اجرایی نماید. در صورت نیاز با شماره ۲۲۲۰۰۵۰۰ سرکار خانم شرفیه تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاه ها بسته شده است