صدور گواهینامه کلینیک‌های گیاه پزشکی Good Plant Health Clinic Practice توسط ACS Canada

صدور گواهی نامه های غذاهای فراسودمند (Functional Food)از ACS Canada
آبان ۲۸, ۱۳۹۳
صحه گذاری بر سلامت آب استان تهران
آبان ۲۸, ۱۳۹۳

صدور گواهینامه کلینیک‌های گیاه پزشکی Good Plant Health Clinic Practice توسط ACS Canada | Ics ایران

با توجه به اهمیت محوری بخش کشاورزی در امر تغذیه و اقتصاد کشور و از آن جا که رسیدن به خودکفایی و استقلال اقتصادی در این عرصه، تضمین کننده استقلال سیاسی نیز خواهد بود، هر گونه تلاش برای افزایش تولیدات کشاورزی، بسیار ارزشمند و حیاتی است. یکی از راه‌های افزایش محصول، جلوگیری از زیان‌های آفات و بیماری‌های مختلف گیاهان و فرآورده‌های گیاهی است که هر سال، ضرر و زیان قابل توجهی را بر کشور تحمیل می‌کند. با توجه به دانش و فن‌آوری روز، لازم است روش‌های علمی جدید، جایگزین شیوه‌های سنتی مبارزه با آفات و بیماریهای گیاهی شود، تا با افزایش سطح تولیدات از ورود محصولات کشاورزی خارجی بی نیاز شویم. کلینیک‌های گیاه پزشکی در این راستا نقش حلقه مفقوده‌ای را دارند که پایه و اساس آنها توانایی تشخیص مشکلات مربوط به سلامتی گیاه می باشد.

کلینیک گیاه پزشکی، مرکزی برای بازرسی و تشخیص مسائل و مشکلات مربوط به سلامتی گیاه و ارائه  توصیه‌های لازم در مورد روش‌های کنترل مشکلات می‌باشد و می‌توانند جهت بررسی مشکلات و نیازهای کشاورزان و دستیابی آنها به مراکز علمی تخصصی کشاورزی عمل نمایند. درحقیقت رابطی بین مراکز تحقیقات کشاورزی،  مراکز ترویجی و جامعه کشاورزی فعال می‌باشند.

روش خوب آزمایشگاهی کلینیک های گیاهپزشکی براساس مدل بین المللی و امریکائی که بر صلاحیت ۵ فاکتور اصلی آزمایشگاهی تاکید دارد، که عبارتند از:

  1. طراحی صحیح فضای آزمایشگاه
  2. سیستم مدیریتی آزمایشگاه
  3. سیستم پرسنلی آزمایشگاه
  4. تست متدها
  5. تجهیزات

هدف از اخذ گواهینامه کلینیک های گیاه پزشکی اطمینان از عملکرد صحیح آزمایشگاهی و اعتماد به نتایج حاصله از آزمون‌ها و توصیه‌ها در کلینیک می‌باشد.

شرکت ICS با تجربه ۱۷ ساله در امر آموزش و صدور گواهینامه‌های کشاورزی آمادگی دارد با بکارگیری مجرب ترین کادر اجرائی و با سریعترین زمان در هماهنگی و انجام ممیزی خدمات ارزیابی خود را برای صدور گواهینامه Good Plant Health Clinic Practice ارائه نماید. در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده است