هجدهم آبانماه روز ملی کیفیت مبارک .چرا کیفیت منجر به برتری در بازار می شود؟

صدور گواهی نامه انطباق محصول زعفران برمبنای ISO 3632 از نهاد صدور گواهی بین المللی ACS
شهریور ۲۶, ۱۳۹۹
دوازدهم نوامبر و روز جهانی کیفیت November 12 World Quality Day
آبان ۱۹, ۱۳۹۹

هجدهم آبانماه روز ملی کیفیت مبارک .چرا کیفیت منجر به برتری در بازار می شود؟ | Ics ایران

یادداشتی از علی مبارکی

با سلام و عرض تبریک به مناسبت روز ملی کیفیت و تبریک به مناسبت خبرهایی خوب از اقصی نقاط دنیا و آرزوی موفقیت و سرافرازی ملت ایران .

کیفیت مختص یک روز نیست ، کیفیت یک مفهوم عام هست که در هر فعالیت و تعامل و فرهنگی قابل تعریف می باشد.مفهوم واقعی کیفیت امروزه در دنیا بدلیل ارتباط کیفیت با موفقیت تجاری بیشتر عنوان می شود اگر چه به این بخش محدود نمی شود.

مفاهیمی همچون ” کیفیت زندگی ” ، “کیفیت رشد ” ، ” کیفیت تحصیل ” ، کیفیت هوا ”  ، کیفیت ارتباطات ” و بسیاری از مفاهیم کیفی در سایر امور  ،سالهاست در متون کیفی وارد شده اگر چه برای تعریف و بسط هر مفهومی از کیفیت ، سازمانهای ذیربط بین المللی مسولیت بسط و انتشار آن مفهوم را به عهده داشته اند.

اگر در حوزه کیفیت محصولات و خدمات به طور اخص وارد شویم سازمان بین المللی استاندارد سازی “ISO” از دهه ۸۰ میلادی در تعریف و بسط استاندارد های کیفی محصول و خدمات وارد شد و با گسترش این مفهوم در تمامی حوزه های تولید و خدمات در طی ۳ دهه اخیر ، استاندارد های کیفی هر روز پیشرفته تر و مفاهیم گسترده تر شده اند.

امروزه ، برای موفقیت در طولانی مدت و ماندن در بازار ، اجرای استاندارد های کیفیت منجر به بقای سازمان می شود ، یک شبه پولدار شدن از آفت های بزرگ جوامع سنتی است که همیشه تعداد بازندگان آن بدلیل اتخاذ روشهای سریع و بدون ساختار ، بیشتر است .

بزرگی همیشه به این جمله استناد می کرد که آنانی که به فکر برداشت سریع و بی سیستم در بازار محصولات و خدمات ایران هستند با اختلاف ۹۹ به یک ، محکوم به شکست ، ورشکستگی ، زندان ، انبوه بدهی و نابودی زندگی و خانوادگی هستند و فقط یک درصد از آنان موفق به بهره مندی از منافع خواهند شد.این تعریف یک فرد نسبتا موفق با ۶۰ سال حضور در بازار تولید محصول و خدمات است.

چه باید کرد ، وراز ماندگاری در بازار چیست ، راز ماندگاری “کیفیت ” است .کیفیت خدمات ، کیفیت محصولات با نگرش دائمی به مشتری مداری.

الگوهایی هم برای این راز با استاندارد هایی توسط سازمان ایزو با استاندارد های همچون ایزو ۹۰۰۱ ، ایزو ۱۰۰۰۴ و ایزو ۱۰۰۰۲ ارائه شده است.

مفاهیم بسیار عمیق مدیریتی و کیفیتی در این استاندارد ها نهاده شده است و با حضور در بازرهای بین المللی می توانید عمق استراتژیک این مفاهیم را دریافت.

دیده نشده سازمانی دهه ها در بازار تولید محصول و خدمات حضور داشته باشد ولی بدون زیر ساختار کیفیتی توان ماندگاری داشته باشد .

البته ممکن است در اجرای برخی مفاهیم ایزو در کشور سختی هایی وجود داشته باشد اما با مطالعه و پیدا کردن راه حل های مناسب ملی ، می توان بدرستی این مفاهیم را اجرا و از منافع آن بهره برد.

براستی اجرای این استاندارد ها ، حداقل حقوق مصرف کنندگان است .

با آرزوی روزهایی بهتر برای صنعت و خدمات کشور.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *