در مورد استاندارد ISO 14046: 2014 بیشتر بدانیم (۷)
اسفند ۲۴, ۱۳۹۳
در مورد استاندارد ISO 14064 بیشتر بدانیم (۶)
فروردین ۱۵, ۱۳۹۴

بررسی اجمالی تاریخچه کشاورزی ارگانیک | Ics ایران

یادداشتی از خانم دکتر لیلا عدالتی فرد مدیر تحقیق و توسعه و مدیر فنی بخش کشاورزی ICS

در سال ۱۹۰۹ میلادی کینگ (King) امریکایی با سفر به یکسری کشورها از جمله چین، کره و ژاپن، کشاورزی آن روز دنیا را مورد بررسی و چالش قرار داد و نتایج بررسی و یافته های خود را در قالب کتابی تحت عنوان Farmers of Forty Centuries منتشر نمود .بعد از گذشت سالها کتاب وی جز منابع کشاورزی ارگانیک شناخته شد.

در سال ۱۹۲۴ رودلف اشنایدر آلمانی (Rudolf Steiner) سخنرانی های متعددی در ارتباط با کشاورزی بیودینامیک و کشاورزی سالم و تعادل مواد در خاک، انسان و دام، … را در مزرعه ای در لهستان ایراد نمود که بسیار مورد توجه قرار گرفت و اولین بار سیستم جامعی از کشاورزی بیودینامیک و سالم را معرفی نمود.

در سال ۱۹۴۰، گیاهشناس انگلسی به نامSir Albert Harward ، مسائلی را در ارتباط با کشاورزی رایج مطرح کرد. وی به همراه همسر فیزیولوژیست خود گابریلا، به عنوان مشاور، کشاورزی سنتی هند را بررسی و مطالعه می کردند و مجموعه تجربیات علمی آنان تحت کتاب معروف وصیتنامه کشاورزی (An Agricultural Testament)  منتشر شد که بیان کننده آلوده بودن محصولات کشاورزی آن زمان بود. گفته می‌شود ایشان پدر کشاورزی ارگانیک مدرن می باشد.

در همان سال ۱۹۴۰ فوکاکا (Fukuoka) در ژاپن به کشاورزی متداول ایراد گرفت و کشاورزی طبیعی را با شعار کاری انجام ندهید (Do nothing Farming)  بنیانگذاری کرد. موسسه تکنولوژی نیز به همین نام در ژاپن تاسیس شد که تا امروز نیز فعال است و به تحقیقات خود ادامه می دهد.

دیدگاه ها بسته شده است