برای اولین بار در خاورمیانه : امکان صدور گواهینامه استاندارد پرتو دهی مواد غذایی ۱۴۴۷۰ ISO توسط ICS

صدور گواهینامه رعایت استاندارد ۲۰۱۵: ۱۶۰۷۵ ISO آب بازیافت توسط ICS
بهمن ۳, ۱۳۹۴
مثال عملی محاسبه موجودی و میزان انتشار گازهای گلخانه ای (۱۳)
بهمن ۱۲, ۱۳۹۴

برای اولین بار در خاورمیانه : امکان صدور گواهینامه استاندارد پرتو دهی مواد غذایی ۱۴۴۷۰ ISO توسط ICS | Ics ایران

یادداشتی از خانم دکتر عدالتی فرد مدیر تحقیق و توسعه ICS ایران

پرتو دهی مواد غذایی فرآیندی است در جهت بهبود کیفیت و ایمنی که موادغذایی در معرض تابش یونیزان قرار می گیرند و برای موارد مختلف منجمله کنترل میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا و انگل‌ها، کاهش تعداد میکروارگانیسم های فاسد، جلوگیری از رویش پیازها، غده ها و ریشه محصولات زراعی، طولانی‌تر نمودن تاریخ مصرف یا عملیات گیاه درمانی استفاده می شود.

استاندارد ۱۴۴۷۰ ISO  الزمات پرتو دهی مواد غذایی را که به طور معمول برای بهبود کیفیت و ایمنی فرآیند مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد را بررسی می‌نماید و اطمینان خاطری برای تولید کنندگان، اپراتورهای پرتو دهی، تنظیم کننده‌ها، مشتریان و در نهایت مصرف کنندگان موادغذایی از دقیق و بی خطر اجراشدن این فرآیند می باشد.عموما این فرآیند با آزمون در آزمایشگاه های معتبر و با صدور گواهی آزمایشگاه صورت می پذیرد.ازمایشگاه های آزمون باید دارای گواهی نامه آزمایشگاه معتبر باشند.

هدف اصلی این استاندارد که در سال ۲۰۱۱ ارایه شده است، اعتماد و شفاف سازی را در بخش مواد غذایی فراهم می آورد و به انتخاب بهتر مصرف کنندگان در محصولات غذایی کمک خواهد نمود.

شرکت  ICS آمادگی دارد نسبت به ارزیابی و صدور گواهینامه  ۱۴۴۷۰ ISO تولیدکنندگان موادغذایی، اقدام نماید. در صورت نیاز با دفتر این شرکت در تهران با شماره های ۲۲۲۰۰۵۰۰ یا سرکار خانم شرفیه تماس حاصل نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است