ایا انقلابی نوین در جامعه بشری اتفاق می افتد؟تبدیل pet به کاغذ؟

برند eco اولین دارنده گواهی نامه دوستدار محیط زیست از ICS گردید
بهمن ۸, ۱۳۹۳
بدون سیب سلامت هیچ ماده غذایی ، دارویی و آرایشی بهداشتی را مصرف نکنید.
بهمن ۱۱, ۱۳۹۳

ایا انقلابی نوین در جامعه بشری اتفاق می افتد؟تبدیل pet به کاغذ؟ | Ics ایران

مهندسان جوان مکزیکی به یک قابلیت زیست محیطی بی سابقه دست یافتند و موفق به ساخت کاغذ استاندارد از بازیافت بطری‌های پلاستیکی شدند.«اور آدریان ناوا» از بنیانگذاران شرکت جدید کرونولوژی مستقر در «اِکاتِ پِک» در مکزیک در مورد پروژه خود گفت: ما از طریق بازیافت بطری‌های پلاستیکی، کربنات کلسیم موفق به ساخت و تولید کاغذ استاندارد شدیم. برای تولید کاغذ از مواد شیمیایی مانند کلر استفاده نکرده‌ایم، این کاغذ به دست آمده نسبت به استانداردهای فعلی مقاوم‌تر است، ضد آب است، می‌توان آن را پاره کرد و در حین چاپ به مقدار لازم جوهر جذب می‌کند؛ این امر باعث می‌شود زندگی درختان به خطر نیافتد و موجب صرفه جویی ۵۶ هزار لیتر آب می‌شود.

علاوه بر این ۱۵ درصد کمتر هزینه دارد و ارزان‌تر است چون مواد شیمیایی نیاز ندارد؛ در نهایت با ۲۳۵ کیلوگرم بطری فشرده می‌توان یک تن کاغذ تولید کرد و برای تولید ۲۴ هزار کیلوگرم فقط ۸ ساعت زمان نیاز است.بطری‌های پلاستیکی اول به کمک تکه‌های مختلف کربنات کلسیم به گلوله‌هایی تبدیل می‌شوند بعد می‌توان کاغذ تولید کرد؛ با این کار از جنگل زدایی جلوگیری می‌شود.

در حال حاضر در مکزیک برای پوشش نیازهای جمعیت ۷۰۰ هزار تن کاغذ در سال لازم است. حدود ۳۳ درصد کاغذ تولیدی برای دفتر و کتاب استفاده می‌شود، ۲۵ درصد برای بسته بندی و بقیه برای کاغذ توالت و بسته بندی غذا استفاده می‌شود.این شرکت در نظر دارد این ماده را به کاغذ تبدیل کند. ساخت این نوع کاغذ در اسپانیا و تایوان وجود دارد اما روند این شرکت ۴ برابر ارزان‌تر است.

دیدگاه ها بسته شده است