اعلام گزارش ارزشیابی کیفی خودروها/ وضعیت کیفیت خودروهای تولید داخل

خبر مهم برای درخواست کنندگان گواهی نامه های آموزشی :شرکت ICS هیچ گونه نمایندگی آموزشی به اشخاص اعطا ننموده است.
آذر ۱۸, ۱۳۹۳
رعایت استاندارد در مدیریت کیفیت صنعت ساختمانی
آذر ۲۹, ۱۳۹۳

اعلام گزارش ارزشیابی کیفی خودروها/ وضعیت کیفیت خودروهای تولید داخل | Ics ایران

بر اساس گزارش تحلیلی ارزشیابی خودروهای ساخت داخل در مردادماه ۱۳۹۳، مجموع خودروهای تولید شده اعم از سبک و سنگین، نسبت به ماه قبل با افزایش یک درصدی و در مقایسه با زمان مشابه سال قبل با روند صعودی ۸۵٫۴ درصدی مواجه شده است.
در ماه اخیر ۹۹ درصد از حجم خودروهای تولید شده در داخل کشور، مختص خودروهای سبک اعم از سواری و وانت بوده و یک درصد نیز به خودروهای گروه سنگین اعم از مسافری و باری اختصاص یافته است.
تعداد خودروهای ارزشیابی شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در مردادماه نسبت به ماه قبل ۰٫۷ درصد افزایش یافته، به طوری که در مجموع ۲۳ مدل خودرو مورد بازرسی قرار گرفت که ۱۸ مدل در سطح کیفی خیلی خوب و ۵ مدل هم در سطح کیفی خوب قرار گرفته‌اند.
در این ماه، تندر ۹۰ اتوماتیک محصول شرکت ایران خودرو، به خودروهای ارزیابی شده اضافه شد که با کسب ۲۰٫۵ نمره منفی همراه با خودروی پارس تندر به عنوان باکیفیت ترین خودروهای مردادماه معرفی شده اند.
در این ماه همچون ماه های گذشته سه خودروی سایپا ۱۳۱X  محصول سایپا، سایپا ۱۳۱X  محصول پارس خودرو و سایپا ۱۳۲X  در گروه قیمتی زیر ۲۰ میلیون تومان مورد ارزیابی قرار گرفتند که به ترتیب ۷۸٫۸، ۸۰٫۲ و ۸۲٫۴ نمره منفی کسب کرده اند و در رده کیفی  B+ قرار گرفته اند.
در گروه قیمتی بین ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان نیز ۱۴ خودرو مورد ارزیابی قرار گرفت که در آن میان، خودروهای پارس تندر، تندر۹۰ پارس خودرو، تندر۹۰ ایران خودرو، پژو ۲۰۶ و پژو۲۰۶SD  در جایگاه اول تا پنجم و در رده کیفی A+ قرار گرفتند.
این خودروها به ترتیب ۲۰٫۵، ۲۰٫۸، ۲۰٫۸، ۲۲٫۷ و ۲۲٫۸ نمره منفی کسب کرده اند. همچنین خودروی تیبا که در ماههای گذشته در رده کیفی B+ قرار می گرفت این ماه جایگاه خود را ارتقا داد و با کسب ۵۹٫۴ نمره منفی در رده کیفی A قرار گرفت.
این گزارش حاکی از آن است که در ارزیابی های انجام شده در مردادماه سال جاری، یک خودرو به گروه قیمتی خودروهای بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان افزوده شده و بنابراین ۴ خودرو در این گروه مورد ارزشیابی قرار گرفته اند.
تندر۹۰ اتوماتیک با ۲۰٫۵ نمره منفی در جایگاه اول جدول قرار گرفت، جک ۵J  اتوماتیک ۴۴٫۶ نمره منفی کسب کرد و در جایگاه دوم قرار گرفت. لیفان ۶۲۰ و ام وی ام ۵۳۰ نیز با ۵۱٫۳ و ۵۱٫۴ نمره منفی در رده های بعدی قرار گرفتند.
همچنین همانند ماه گذشته لیفان ۶۰X و ام وی ام ۳۳X  در دسته قیمتی بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون قرار گرفتند و لیفان ۶۰X با کسب ۵۰ نمره منفی رتبه کیفی A  را از آن خود کرد؛ اما ام وی ام ۳۳X با ۶۳٫۹ نمره منفی در رده کیفی خوب با رتبهB+   قرار گرفت.
در بخش خودروهای تجاری مسافری در ماه جاری، علیرغم تولید اتوبوس های اسکانیا در شرکت عقاب افشان، به دلیل ممانعت خودروساز، هیچگونه خودرویی ارزشیابی نشده است.
محصولات تولیدی شرکت های کاریزان خودرو، سیبا موتور و ارس خودرو دیزل با توجه به عدم همکاری خودروساز جهت انجام ارزشیابی کیفی خودرو، از نظر عیوب ایمنی، مهم و اساسی وضعیت نامعلومی دارند.
در بخش خودروهای تجاری باری شاهد رشد ۳۹٫۲ درصدی تولید در مقایسه با ماه قبل هستیم که بیشترین تاثیر در ایجاد این روند، مربوط به افزایش تولید کشنده البرز و همچنین تولید مجدد کامیون ایسوزو NPR75M و کامیونت ایسوزو NKR است.
از دیگر نکات مهم و حائز اهمیت در مورد تیراژ تولید خودروهای تجاری باری ساخت داخل می‌توان به قطع تولید کامیونت الوند و کشنده کاوه در شرکت سایپا دیزل و همچنین تولید یک مدل کشنده جدید در شرکت ماموت دیزل، با نام اسکانیا G400 اشاره کرد.
ارزشیابی این خودروها بر خلاف روند صعودی تیراژ تولید، به میزان ۶٫۶ درصد کاهش یافت، به طوری که از ۶ مدل خودروی ارزشیابی شده ۵ مدل در سطح کیفی خیلی خوب و یک مدل هم در سطح کیفی خوب قرار گرفتند.

دیدگاه ها بسته شده است