استاندارد-سیستم-مدیریت-زیست-محیطی
استاندارد سیستم های مدیریت زیست محیطی
دی ۱۳, ۱۳۹۶
ISO-37001
استاندارد ایزو ISO 37001: 2016
بهمن ۱, ۱۳۹۶

استاندارد تعالی منابع انسانی ISO 34000 | Ics ایران

استاندارد-تعالی-منابع-انسانی

مسئول زمینه سازی برای توسعه استاندارد منابع انسانی خود سازمان است

در سازمان های پیشرو و موفق توانمندیهای منابع انسانی به طور مستقیم بر عملکرد تجاری و سود آور آنها تاثیر دارد و یکی از مزیت های رقابتی سازمان ها بشمار می آید. از آنجایی که قابلیت های نیروی انسانی باید در راستای اهداف و استراتژی سازمان باشد.
لذا سازمان ها باید در راستای شایستگی های که مد نظر سازمان است بر روی شایستگی های منابع انسانی خود سرمایه گذاری کنند و با توجه با اینکه شرایط بطور مداوم در حال تغییر و تکامل است، باید فرایند های منابع انسانی هم بطورمداوم تکامل داده شود و شایسگی های منابع انسانی جدیدی توسعه یابد.
مسئول زمینه سازی برای توسعه منابع انسانی خود سازمان است. سرمایه منابع انسانی جزو سرمایه های تجدید پذیر است. لذا قابلیت های منابع انسانی را می توان اندازه گیری کرد و بهبود بخشید که این اقدام در قالب یک فرایند مشخص شامل اقدامات ملموس و دستور العمل های کاربردی صورت می گیرد.
باتوجه به اهمیت منابع انسانی، مدیریت آن یکی از دغدغه های اصلی همه مدیران ارشد سازمان ها است و روش های مختلفی جهت مدیریت موثر آن بکار گرفته می شود تا بهروری منابع انسانی ارتقا یابد.استاندارد ۳۴۰۰۰ یکی از مدل هایی است که بوسیله آن می توان ارزیابی جامع و نظام بندی نسبت به آسیب شناسی و اثربخشی کلیه فرایند ها انجام داد.
این استاندارد از سال ۲۰۰۱ برای نخستین بار در سازمان های بزرگ بخصوص سازمان های دانش محور با هدف بررسی وضعیت موجود مدیریت منابع انسانی در شرکت و فراهم کردن پروژه ها و اقدامات بهبود و توسعه آنها مورد استفاده قرار گرفته است.
البته برای استقرار این استاندارد چالش های مختلفی پیش روی مدیران سازمان است.۵ سطح بلوغ اساس این استاندارد میباشد، که هر سطح یک مرحله تکاملی را در بر دارد.در هریک از مراحل قابلیت هایی جهت بهبود منابع انسانی نهادینه می شود.هر مرحله متشکل از چندین فرایند است، و هر فرایند دارای چندین هدف می باشد. زمانی که اهداف همه فراینده ها در یک سطح بلوغ برآورده شود، سازمان وارد سطح جدیدی برای کسب قابلیت های بعدی می شود.

از آنجایی که استقرار همه فراینده های منابع انسانی در زمان کوتاه امکان پذیر نیس بنابراین روند استقرار بصورت تدریجی طراحی شده. استاندارد ۳۴۰۰۰ بر مبنای جمع امتیازات نامگذاری شده است. این استاندارد ۲۰ فرایند (۲۰۰۰۰ امتیاز ) و ۱۲ متغییر (۱۴۰۰۰ امتیاز ) را ارزیابی می کند که جمع امتیازات ۳۴۰۰۰ می شود.

خدمات شرکت ICSبه سازمانها

  • برگزاری دوره آموزشی مبانی و الزامات سیستم مدیریت کیفیت آموزشی بر مبنای استاندارد ایزو ۳۴۰۰۰:۲۰۰۱
  • برگزاری دروه ممیزی داخلی وسر ممیزی سیستم مدیریت کیفیت آموزشی بر مبنای استاندارد ایزو ۳۴۰۰۰:۲۰۰۱
  • ارائه گواهینامه های سرممیزی از ۳ مرجع (IRCA,RAB-QSA(Examplar Global و مراجع اعتبار دهی ACS امریکا صادر می گردد.
  • ممیزی و صدور گواهینامه های بین المللی استاندارد ایزو ۳۴۰۰۰:۲۰۰۱ برای سازمانها و مراکز آموزشی از مراجع تحت اعتبار کانادا و امریکا.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در ارتباط با ایزو ۳۴۰۰۱:۲۰۰۱ می توانید با واحد آموزش ICS به شماره تماس ۲۲۲۰۰۵۰۰-۰۲۱ خانم مهندس شرفیه تماس حاصل فرمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *