استاندارد سیستم ایزو مدیریت انرژی
استاندارد سیستم ایزو مدیریت انرژی
دسامبر 24, 2017
ایزو مدیریت-انرژی-ISO-50001-2011
مزایا و اهمیت استاندارد سیستم ایزو مدیریت انرژیISO 50001:2011
ژانویه 1, 2018

اخذ مجوز های واردات | Ics ایران

اخذ-مجوز-های-واردات

برای واردات هر کدام از محصولات قوانین خاصی تصوویب شده است

مراحل بازرسی شرکت ICS Great Middle East
امروزه بازار رقابت واردات در حال طی کردن مسیر صعودی خود میباشد زیرا هزینه و مشکلات کارخانه های تولیدی در ایران بسیار بیشتر از هزینه های واردات است. به همین دلیل همه به سمت واردات انواع محصولات اعم از غذایی و آشامیدنی،دارویی، آرایشی و بهداشتی، پلیمر و …. روی آورده اند.
برای واردات هر کدام از محصولات قوانین خاصی تصوویب شده است ، تا زمانی که این قوانین رعایت نشود مجوز ورود محصول به اصطلاح عامه گواهینامه (GMP) صادر نمیگردد.برای اخذ مجوز واردات واردکنندگان ایرانی بایستی مدارکی طبق ضوابط سازمان غذا و دارو تهیه و ارائه نمایند تا درخواست آنها به عنوان نماینده کارخانه خارجی در ایران به رسمیت شناخته شود.
پرونده پس از بررسی مدارک و رفع نواقصی به کمیته فنی سازمان غذا و دارو که متشکل از کارشناسان با تخصصهای مرتبط می باشد ارجاع شده که طبق نظر این کمیته تائید یا عدم تائیدپرونده جهت اخذ مجوز واردات محصول درخواستی به نماینده ایرانی اعلام میگردد.
گاهی مواقع واردات منوط به بازرسی می باشد که برای بازرسی معدود شرکتهای مورد تائید سازمان هستند از جمله ICS Great Middle East که دارای مجوز فعالیت همکاری در زمینه ممیزی واحدهای تولیدی خارج از کشور در زمینه های تولیدات مواد غذائی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و بازرسی دیداری فروش آزاد در خارج از کشور از سازمان غذا و دارو، اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی از تاریخ ۲۵/۱۲/۱۳۹۴ میباشد و در هر نقطه از دنیا دارای بازرسین منطقه ای می باشد که همین امر در تسهیل روند کار بسیار موثر و مقرون به صرفه می باشد.
اخذ-مجوز-های-واردات

برای واردات هر کدام از محصولات قوانین خاصی تصوویب شده است

 

۱)مراحل فعالیتها

پس از بسته شدن قرارداد هماهنگی های لازم بین ممیز و کارخانه انجام میشود تا در تاریخ مشخص برای بازرسی کارخانه حضور پیدا کنند.و در حین بارزرسی در صورت مشاهده عدم انطباق C-NCR (عمده) توسط تیم ممیزی ، باید دوباره تولید کننده در محل مورد ممیزی قرار گیرد ، در صورت مشاهده عدم انطباق M-NCR (فرعی ) گزارش اقدامات اصلاحی از تولید کننده دریافت و گزارش ممیزی تکمیل میشود .

۲) استانداردهای مورد پذیرش

براساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو ، کارخانه تولیدی در کشور مبداء براساس استانداردهای ذیل مورد ممیزی قرار خواهد گرفت

  • محصولات غذائی و آشامیدنی ISO 22000-HACCP-BRC-IFS و یا سایر استانداردهای گروه GFSI
  • محصولات آرایشی و بهداشتی GMP-ISO 22716 و راهنمای EU

۴) تائید گواهی فروش آزاد کالا در کشور مبداء

براساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، شرکت به منظور تائید گواهی فروش آزاد کالا در کشور مبداء ، ممیز به مراکز فروش کالا اعزام میشود تا نسبت به فروش اقلام مورد نظر با مارک تجاری مورد نظر اطمینان حاصل نماید.

تیم ممیزی مدارک ذیل را بصورت محرمانه به سازمان غذا و دارو ارسال می نماید :

  • گزارش ممیزی
  • چک لیست ممیزی
  • گزارش اقدامات اصلاحی
  • گواهی ممیزی

مراتب تائید به صورت گزارش رسمی و گواهی مربوط به سازمان غذا و دارو ارسال می گردد .
و درپایان کارشناسان مربوطه بررسی میکنند اگر مورد تائید واقع شد مجوز یک تا سه ساله صادر میگردد و احتمال دارد که داخل مجوز قید شود که کارخانه هر ساله منوط به بازرسی میباشد و یا هر سه سال یکبار ، که مجدد تمام مراحل فوق باید انجام شود.

نوشته شده توسط ایزو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *